Legia Akademicka ochroni ŚDM

Stowarzyszenie Legia Akademicka (LA) oficjalnie włączy się w pomoc w zabezpieczeniu lipcowych Światowych Dni Młodzieży 2016 – mówi „niezależnej” wiceprezes stowarzyszenia Legia Akademicka, Dam

flickr.com
Stowarzyszenie Legia Akademicka (LA) oficjalnie włączy się w pomoc w zabezpieczeniu lipcowych Światowych Dni Młodzieży 2016 – mówi „niezależnej” wiceprezes stowarzyszenia Legia Akademicka, Damian Duda.

Legioniści będą pełnić służbę zarówno na terenie miasta Lublin jak i podczas centralnych uroczystości w Krakowie. Członkowie naszego stowarzyszenia będą działać w ramach służb (adekwatnie do kompetencji i uprawnień): łączności, medycznej oraz porządkowej – powiedział Duda w rozmowie z „niezależną”. – Nasze stowarzyszenie od początku istnienia działało na rzecz wsparcia publicznego porządku i bezpieczeństwa (m.in. służba porządkowa pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie smoleńskiej czy też czynności ratownicze podejmowane podczas ostatniej powodzi 2010 r.). Światowe Dni Młodzieży będą dla nas swoistego rodzaju sprawdzianem z gotowości, zanim oficjalnie wejdziemy w skład formacji Obrony Terytorialnej – przyznał wiceprezes Legii Akademickiej. Legia Akademicka (LA) została utworzona 11 listopada 1918 roku z z młodzieży studenckiej uczelni warszawskich, w większości członków Polskiej Organizacji Wojskowej (POW). Pod koniec listopada 1918 r. została przeformowana w regularny oddział piechoty, który 3 grudnia tego samego roku otrzymał nazwę 36. Pułku Piechoty. Wielokrotnie reaktywowana, po raz ostatni w maju 2000 roku.

 

 Źródło: niezalezna.pl

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo