Kobiety-żołnierze w ciąży pod ochroną

  

Ministerstwo Obrony Narodowej oświadczyło, że podczas najbliższej nowelizacji ustawy zajmie się sytuacją kobiet-żołnierzy w ciąży, które obecnie do 6 tygodnia ciąży mogą być dowolnie usuwane z wojska.
 
Według obowiązującej ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, przed zwolnieniem ze służby bezpieczni są jedynie żołnierze w okresie urlopu macierzyńskiego lub ojcowskiego. Nie ma jednak odpowiednich przepisów dotyczących ochrony kobiet w ciąży, które do 6 tygodnia ciąży mogą być dowolnie usuwane z wojska. Resort obrony poparł interwencję Adama Bodnara, Rzecznika Praw Obywatelskich, który zwrócił uwagę na potrzebę prawnej ochrony kobiet-żołnierzy, mających urodzić dziecko. Z danych MON-u opublikowanych w październiku 2015 roku wynika, że w Siłach Zbrojnych RP zawodową służbę wojskową pełni 3965 żołnierzy-kobiet. Według planów resortu kobiety powinny stanowić przynajmniej 5 proc. liczby żołnierzy w polskim wojsku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wybory: pijany przewodniczący komisji

zdjęcie ilustracyjne / / pixabay.com; migawka

  

Do obwodowej komisji wyborczej nr 9 w Olsztynie zgłosił się w niedzielę rano pijany przewodniczący tej komisji. Decyzją komisarza wyborczego w Olsztynie wykreślono go ze składu komisji - poinformował dyrektor olsztyńskiej delegatury KBW w Olsztynie Piotr Sarnacki.

Piotr Sarnacki poinformował, że pijany przewodniczący komisji nie przystąpił do pracy.

"Zjawił się w komisji o godz. 6.45 i od razu na miejsce została wezwana policja. Badanie alkomatem wykazało, że osoba, która miała przewodniczyć komisji, jest pod wpływem alkoholu, dlatego zastąpiła ja natychmiast zastępczyni"

- podał Sarnacki.

Komisja, w której doszło do incydentu znajduje się w Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Iwaszkiewicza w Olsztynie.

Decyzją komisarza wyborczego w Olsztynie osoba, która miała przewodniczyć pracom tej komisji wyborczej została z niej wykreślona. "Komisja ta będzie pracować w okrojonym składzie" - dodał Sarnacki.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że przewodniczący komisji miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego, głosowanie trwa do godz. 21.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl