Szef MON w Bąkowej Górze

  

W sobotę 7 maja br. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz będzie przebywał w Bąkowej Górze (woj. łódzkie, gmina Ręczno), gdzie weźmie udział w uroczystościach 70. rocznicy mordu dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
W tegorocznych obchodach, które odbywają się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej udział wezmą także parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz kombatanci, młodzież szkolna i harcerze. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 od uroczystej mszy św. polowej w intencji zamordowanych żołnierzy, która koncelebrowana będzie przez księdza arcybiskupa seniora dr. Stanisława Nowaka na cmentarzu parafialnym. Następnie przy grobie żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, odczytany zostanie apel poległych oraz złożone zostaną wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości zaplanowano m.in. przemówienie Ministra Obrony Narodowej.
Około godziny 13:00 przed budynkiem byłej szkoły podstawowej im. Żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego w Bąkowej Górze odbędzie się spotkanie uczestników uroczystości, podczas którego zaplanowano m.in. briefing prasowy ministra Antoniego Macierewicza.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Szczęśliwy finał poszukiwań

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Dzięki szybkiemu zawiadomieniu o zaginięciu osoby, jeszcze tego samego dnia służby pracujące w terenie odnalazły zaginionego.

Policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód zostali powiadomieni przez mieszkankę Tarnowa, o zaginięciu jej 36-letniego syna. Z przekazanej przez kobietę informacji wynikało, że po rodzinnej kłótni syn opuścił mieszkanie, a pozostawiony w domu list wskazywał, że jest w kiepskiej kondycji psychicznej i może dojść do najgorszego.

Z zawiadomienia kobiety wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu w poniedziałek około godziny 21.00 i od tej pory nie dał znaku życia. Istniało przypuszczenie, że może się udać pociągiem w nieznanym nikomu kierunku.
Po przyjęciu zgłoszenia policjanci rozpoczęli natychmiast poszukiwania
, sprawdzając m.in. teren tarnowskiego dworca, gdzie okazywali zdjęcie zaginionego pracownikom Polskich Kolei Państwowych.

Okazało się, że było to dobre posunięcie, bo kilka godzin później jeden z pracowników ochrony dworca zauważył na peronie mężczyznę, do złudzenia przypominającego osobę ze zdjęcia. Dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum potwierdzili, że jest to zaginiony 36-latek, o czym powiadomili zdenerwowaną matkę.

Tym razem pomoc przyszła na czas i miejmy nadzieję, że nieporozumienia zostaną szybko wyjaśnione.

"Pamiętajmy, kiedy istnieje zagrożenia życia lub zdrowia osoby, nie wahajmy się i czym prędzej zgłośmy ten fakt na policję. W takich przypadkach czas ma wielkie znaczenie" - przypomina policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl