Wspólne manewry Pekinu i Moskwy

  

Rosja i Chiny mają zamiar w maju przeprowadzić ćwiczenia pod kryptonimem Aerospace Security-2016. Zostaną poświęcone obronie przeciwrakietowej oraz powietrznej, będą przy tym wspomagane komputerowo. Mają się odbyć w rosyjskim ośrodku Aerospace Defense Forces.
Głównym celem jest poznanie funkcjonowania systemów obrony przeciwrakietowej i powietrznej drugiej strony. Wiedza ta posłuży w przyszłości do wspólnej obrony przeciwrakietowej i lotniczej przed przypadkowymi i prowokacyjnymi atakami z użyciem pocisków balistycznych i manewrujących – zakomunikował rzecznik Ministra Obrony FR.
Mimo iż strony zakomunikowały, że ćwiczenia nie mają być skierowane przeciwko żadnemu państwu trzeciemu, przeprowadzenie wspólnych manewrów obrony rakietowej wynika z gorącej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Wobec programu atomowego Korei Północnej oraz testów nad rakietami balistycznymi dalekiego zasięgu Stany Zjednoczone w lutym postanowiły umieścić na terytorium Korei Południowej Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Jest  to rakietowy system antybalistyczny. Ma on na celu niszczenie pocisków krótkiego, średniego i w mniejszym stopniu dalekiego zasięgu.     
To że wspólne manewry Chin i Rosji są spowodowane kryzysem koreańskim świadczą  słowa, które padły podczas wspólnej konferencji prasowej z 29 kwietnia. Wtedy to ministrowie spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej i Chińskiej Republiki Ludowej wyrazili zaniepokojenie działaniami Stanów Zjednoczonych na Półwyspie Koreańskim. Uważają, że rozmieszczenie systemu THAAD wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo Rosji i Chin.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ogromne zamieszanie wokół Jachiry! Dorota Kania pyta: Co będzie, gdy dostanie się do Sejmu?

zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Umieszczenie skandalizującej blogerki i „artystki” Klaudii Jachiry na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej cały czas jest szeroko komentowane zarówno przez internautów, jak i publicystów. Tymczasem Dorota Kania w całym tym zamieszaniu stawia kluczowe pytanie. Co będzie, gdy ona dostanie się do Sejmu?” - pyta dziennikarka.

Nie milkną echa umieszczenia na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej Kaudii Jachiry. Prezentując zatwierdzone przez Radę Krajową PO listy Grzegorz Schetyna w sposób szczególny przedstawiał i dziękował niektórym kandydatom. Wśród wyróżnionych w ten sposób osób znalazła się właśnie Jachira. Czym szczególnym zasłużyła się formacji Schetyny? Zasłynęła głównie dzięki serii nagrań, w których w prymitywny sposób atakuje  Prawo i Sprawiedliwość oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284276-kim-jest-skandalistka-klaudia-jachira-ktorej-osobiscie-dziekowal-grzegorz-schetyna ]
 
Kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.
[polecam:https://niezalezna.pl/213740-gwiazda-jachira-powraca-jak-zwykle-w-quotwielkimquot-stylu]

Dorota Kania na Twitterze zadała niezwykle istotne pytanie w tej sprawie:

No dobrze, TT śmieje się z p. Jachiry, ale co będzie, gdy ona dostanie się do parlamentu? Czym się będzie zajmować?
- pyta dziennikarka.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że niektóre sugestie były dość... pomysłowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl