Mądrości Merkel: Najpierw zapraszała do siebie imigrantów, teraz żąda „lojalności”

  

Angela Merkel, która jeszcze niedawno zapraszała do Niemiec uchodźców, teraz wzywa pozostałe kraje Unii Europejskiej do lojalności z Berlinem i przejęcie części imigrantów lub płacenie po 250 tys. Euro. Kanclerz Niemiec twierdzi, że jest to kwestia „świadomości europejskiej”.

Jak relacjonują włoskie media, na konferencji prasowej po spotkaniu z premier Matteo Renzim, kanclerz Merkel oświadczyła, że absurdalna propozycja Komisji Europejskiej w sprawie uchodźców to według niej wcale nie taki zły pomysł.

- Nie możemy mówić o sankcjach czy formie przymusu, w przypadku niechęci do przyjęcia uchodźców, ale musimy być świadomi, że zewnętrzne granice UE to nasze granice, niezależnie od tego, gdzie konkretnie w Europie leży nasz kraj. Nie będzie wspólnej Europy jeśli odrzucana będzie każda forma podziału tego ciężaru. Musimy rozmawiać o tej propozycji, bo jest to pewna forma lojalności w stosunku do krajów, które nasze zewnętrzne granice chronią, jak na przykład Włochy.

Wczoraj informowaliśmy, że Komisja Europejska chce rekompensaty finansowej od krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Plan Komisji Europejskiej zakłada, że jeśli jakiś kraj nie zgodzi się na przyjęcie uchodźców, będzie musiał zapłacić karę w wysokości 250 tys. euro, za każdym razem, gdy odmówi przyjęcia kolejnej grupy imigrantów.

- Jeżeli jedne państwa decydują się przyjąć uchodźców, a inne nie, to wówczas powinny one udzielać wsparcia finansowego, żeby odciążyć kraje, które pomagają – oświadczył Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej.   


Szefowie dyplomacji Grupy Wyszehradzkiej nie kryli oburzenia ogłoszonym przez Komisję Europejską planem reformy podziału uchodźców pomiędzy kraje Unii Europejskiej. Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że proponowane rozwiązania brzmią jak kiepski żart na prima aprilis, a szef słowackiej dyplomacji stwierdził, że jest to po prostu „szantaż”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja chce karać finansowo za nieprzyjmowanie imigrantów. „To szantaż”
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,tg24.sky.it,dw.com


Wczytuję komentarze...

Nowe taśmy! Co prezes NIK K. Kwiatkowski mówił o sędziach? "W du**ch im się poprzewracało"

Krzysztof Kwiatkowski / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Portal tvp.info ujawnil kolejne nagrania - tym razem z restauracji Amber Room z 10 czerwca 2014 r. Na taśmach słyszymy głosy ówczesnego najbogatszego Polaka Jana Kulczyka i prezesa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego, którzy rozmawiają między innymi o prywatyzacji spółki Ciech. W pewnym momencie Kwiatkowski pokusił się również o ocenę pracy sędziów. - Niestety im się w du**ch poprzewracało trochę… – mówi prezes NIK do Kulczyka.

Portal tvp.info dotarł do nagrań z rozmowy między Janem Kulczykiem a Krzysztofem Kwiatkowskim, która dotyczyła prywatyzacji spółki Ciech. 

Stenogram z rozmowy Kulczyk-Kwiatkowski z czerwca 2014 r.:

JAN KULCZYK:  Jak się cieszę, że zacząłem normalnie, ta sprzedaż tego Ciechu taki był… wszyscy odebrali to…

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Patrzyłem na to jak na papierek lakmusowy, jak się zachowają co poniektórzy 

JAN KULCZYK: Czyli teraz już krótko mówiąc – można 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Normalnieje 

JAN KULCZYK: Teraz już, bo ja myślę, że i Donald i wszyscy zobaczyli, że nie będzie z tego tytułu miał jatki

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Rozmawiałem z Wojtkiem Karpińskim i on mówi: Jestem ciekaw reakcji, bo Donald mi dał zieloną rękę, ale mówi – no zobaczymy, jak to pójdzie (śmiech) 

JAN KULCZYK: Że dał zielone światło? 

KRZYSZTOF KWIATKOWSKI: Tak, dał mu zielone światło, ale jednocześnie mówił „bierzesz to na własną głowę” no. Jak to Donald. 

Później w czasie rozmowy w Amber Room Kwiatkowski pokusił się o szczerą ocenę pracy sędziów.

Ja bym powiedział tak (…) środowisko sędziowskie mi groziło protestami, że jak śmiem w ogóle wprowadzać możliwość oceny pracy sędziego. Ja mówię: a które środowisko nie podlega ocenie? (…) prowadzone przewlekle postępowanie czy nie prowadzone? Niestety im się w d**ach poprzewracało trochę…

– mówi Kwiatkowski do Kulczyka.

Fot./screen/tvp.info

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvp.info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl