Straż Graniczna przeszkoliła wojsko

  

Na terenie służbowej odpowiedzialności  Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w dniach od 19 do 21 i od 25 do 28 kwietnia br. przeprowadzono łącznie dwanaście wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych w ramach współpracy funkcjonariuszy BOSG z żołnierzami 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. To już kolejna edycja szkoleń wojska przez Straż Graniczną na Podkarpaciu.
W szkoleniu wzięło udział łącznie 254 żołnierzy i 79 funkcjonariuszy z placówek Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, Czarnej Górnej, Lubaczowie, Hermanowicach, Medyce, Huwnikach, Wojtkowej, Krościenku, Ustrzykach Górnych i Korczowej.
W części teoretycznej omówiono charakterystykę poszczególnych odcinków granicy polsko-ukraińskiej, strefy nadgranicznej, jak również występujące tam zagrożenia, związane z przestępczością graniczną. Znaczną część wykładów przeznaczono na zapoznanie żołnierzy z uprawnieniami, jakie przysługują żołnierzom Sił Zbrojnych RP przy wykonywaniu zadań służbowych, podczas wspierania działań Straży Granicznej.
Część praktyczna, obejmowała m.in. wspólne patrole piesze i drogowe w terenach przygranicznych, ale również prowadzenie działań w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Wiele nauki żołnierze wynieśli z działań, opartych o pozorację nielegalnego przekroczenia granicy państwowej,  kiedy to musieli działać wykorzystując urządzenia GPS, mapy, pojazdy obserwacyjne i terenowe oraz przenośny sprzęt obserwacyjny, będący na wyposażeniu Straży Granicznej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tragedia na drodze. Kierowca zginął

/ policja.pl

  

34-letni mężczyzna zginął w wypadku w miejscowości Bartochów pod Sieradzem (Łódzkie), do którego doszło w nocy z piątku na sobotę – poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Jak przekazał rzecznik łódzkich strażaków, kierowany przez 34-latka samochód osobowy w miejscowości Bartochów w pow. sieradzkim wypadł na łuku drogi z trasy i uderzył w drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Nie są jeszcze znane przyczyny wypadku; mogła nim być nadmierna prędkość.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl