Straż Graniczna przeszkoliła wojsko

  

Na terenie służbowej odpowiedzialności  Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w dniach od 19 do 21 i od 25 do 28 kwietnia br. przeprowadzono łącznie dwanaście wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych w ramach współpracy funkcjonariuszy BOSG z żołnierzami 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. To już kolejna edycja szkoleń wojska przez Straż Graniczną na Podkarpaciu.
W szkoleniu wzięło udział łącznie 254 żołnierzy i 79 funkcjonariuszy z placówek Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju, Czarnej Górnej, Lubaczowie, Hermanowicach, Medyce, Huwnikach, Wojtkowej, Krościenku, Ustrzykach Górnych i Korczowej.
W części teoretycznej omówiono charakterystykę poszczególnych odcinków granicy polsko-ukraińskiej, strefy nadgranicznej, jak również występujące tam zagrożenia, związane z przestępczością graniczną. Znaczną część wykładów przeznaczono na zapoznanie żołnierzy z uprawnieniami, jakie przysługują żołnierzom Sił Zbrojnych RP przy wykonywaniu zadań służbowych, podczas wspierania działań Straży Granicznej.
Część praktyczna, obejmowała m.in. wspólne patrole piesze i drogowe w terenach przygranicznych, ale również prowadzenie działań w bezpośredniej ochronie granicy państwowej. Wiele nauki żołnierze wynieśli z działań, opartych o pozorację nielegalnego przekroczenia granicy państwowej,  kiedy to musieli działać wykorzystując urządzenia GPS, mapy, pojazdy obserwacyjne i terenowe oraz przenośny sprzęt obserwacyjny, będący na wyposażeniu Straży Granicznej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Skąd my to znamy? Politycy PO zapowiadają, że... nie będą głosować. Tym razem w Senacie

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Senatorowie PO - podczas debaty senackiej - krytycznie ocenili nowelizację kodeksu karnego zaostrzającą kary za przestępstwa i zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w głosowaniu nad ustawą. Za przyjęciem noweli byli za to senatorowie PiS.

Senat przez ponad pięć godzin omawiał dziś nowelizację kodeksu karnego. Procedowane przez Senat zmiany zawarte w noweli dotyczą m.in. walki z pedofilią, wprowadzenia elastycznego wymiaru kar, wprowadzenia kary dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia i zaostrzenia kar za różne rodzaje przestępstw.

Po zakończeniu debaty ogłoszono przerwę. Zapowiedziano też, że podczas przerwy zwołana zostanie komisja senacka, która rozpatrzy złożone poprawki. Jak poinformował wicemarszałek Senatu Michał Seweryński, głosowanie nad nowelą odbędzie się po przerwie.

Niespodzianki nie było w zachowaniu senatorów Platformy Obywatelskiej. Podczas dyskusji senatorowie PO zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w głosowaniu. To dokładnie tak samo, jak ich koledzy z Sejmu, którzy najpierw najgłośniej krzyczeli podczas debaty, po czym wyszli przed głosowaniem. [polecam:https://niezalezna.pl/271757-obluda-platformy-obnazona-wazyly-sie-losy-zaostrzenia-kar-za-pedofilie-a-poslowie-po-wyszli]

Może jednak się stać, że senatorowie PO "się jeszcze pomylą" i zagłosują - tak, jak ich dwie koleżanki z Sejmu... [polecam:https://niezalezna.pl/271830-blazenada-poslanek-po-ko-pomylily-sie-bo-pracujac-w-sejmie-wziely-udzial-w-glosowaniu]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl