Modernizacja bojowych wozów rozpoznawczych

  

Armia chce w najbliższych latach wyremontować używane przez wojska lądowe bojowe wozy rozpoznawcze – BWR-1. W planach jest również unowocześnienie ich wyposażenia radioelektronicznego. Przetarg na wykonanie prac został właśnie ogłoszony przez 1. Regionalną Bazę Logistyczną z Wałcza, a czteroletnia umowa jest warta kilkadziesiąt milionów złotych – podaje serwis polska-zbrojna.pl.
Bojowe wozy rozpoznawcze BWR-1, znajdujące się w wyposażeniu kilku brygad zmechanizowanych i 18. Pułku Rozpoznawczego z Białegostoku, z przyczyn technicznych wymagają już remontów. Polska armia chce nie tylko przywrócić im sprawność, ale również, korzystając z okazji, unowocześnić. Radiostacje, przyrządy optoelektroniczne, a przede wszystkim radary pola walki zostaną wymienione na urządzenia nowszego typu.
Kilka dni temu 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza ogłosiła przetarg na wykonanie w latach 2016–2019 „remontu z modyfikacją” BWR-1 S/D. Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas do 13 maja na zgłaszanie się do 1. Regionalnej Bazy Logistycznej.
Niestety, na razie logistycy nie ujawniają, jakie dokładnie podzespoły BWR-1 zostaną, w ramach modyfikacji, wymienione na nowe. – Zamawiający podjął decyzję o prowadzeniu tego postępowania jako przetargu ograniczonego w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, co oznacza, że dane dotyczące liczby pojazdów oraz zakresu planowanej modyfikacji nie mogą być na tym etapie ujawnione opinii publicznej – wyjaśnia ppłk Marek Chmiel, rzecznik prasowy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP, cytowany przez portal polska-zbrojna.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polska-zbrojna.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

IMGW ostrzega przed burzami!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W czternastu województwach mogą wystąpić burze, którym towarzyszyć może grad lub intensywny deszcz - ostrzegł Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw ze względu na możliwe wezbrania na rzekach.

Dla większości województw IMGW wydał alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia (najniższy w trzystopniowej skali) ze względu na prognozowane burze z gradem lub intensywne opady deszczu z burzami. Na Podkarpaciu i w Małopolsce oraz w południowych powiatach województw: śląskiego i świętokrzyskiego obowiązuje drugi stopień zagrożenia.

W związku z przewidywanymi opadami deszczu na południowym-wschodzie Polski IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Instytut prognozuje, że w tych regionach mogą nastąpić wezbrania na rzekach, a poziom wody znaleźć się powyżej stanów ostrzegawczych.

IMGW nie wyklucza wystosowania ostrzeżeń z najwyższym, trzecim stopniem zagrożenia hydrologicznego dla tych pięciu województw.

Ze względu na zagrożenie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało specjalne Alerty RCB z ostrzeżeniem dla osób przebywających w 61 powiatach.

"Możliwe lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu"

- informuje RCB na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl