Wojsko Polskie dozbraja F-16

  

Inspektorat Uzbrojenia zainicjował dialogi techniczne dotyczące pocisków przeciwradarowych, przeciwpancernych oraz bomb penetrujących. Uzbrojenie to znacząco ma zwiększyć siłę bojową polskiej eskadry F-16.
Jednym z wymogów stawianym wobec pocisków i bomb jest kompatybilność z F-16 CD Block 52. Dzięki pociskom przeciwradarowym będzie możliwe zneutralizowanie obrony powietrznej i przeciwlotniczej przeciwnika. Natomiast za sprawą pocisków przeciwpancernych i bomb penetrujących likwidowanie celi pancernych i opancerzonych, obiektów umocnionych, do których zaliczyć można betonowe bunkry, stanowiska dowodzenia, stanowiska obrony przeciwlotniczej i instalacje podziemne. Jest to już kolejny etap dozbrajania F-16. W 2014 roku Wojsko Polskie zakupiło 40 taktycznych pocisków manewrujących JASSM do niszczenia celów naziemnych.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl