Wiceminister odwiedził wojskowych

  

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki (na zdjęciu) odwiedził w piątek 22. Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku, jednostkę 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Wiceminister Kownacki spotkał się z kadrą kierowniczą jednostki i garnizonu oraz zapoznał się ze strukturą i zadaniami „górali” z Kłodzka. Żołnierze zaprezentowali wyposażenie, jakim dysponują oraz wybrane elementy szkolenia, m.in. wspinaczkę, walkę wręcz oraz ewakuację rannego z pola walki.
Ważnym punktem piątkowego spotkania było wręczenie przez wiceministra Kownackiego rozkazu wyznaczającego, majora Piotra Rupę na stanowisko dowódcy 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, z jednoczesnym awansem do stopnia podpułkownika. Aktu wręczenia dokonano uroczyście w obecności dowódcy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich płk. dypl. Zenona Brzuszko oraz żołnierzy i pracowników jednostki.  
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Atak nożownika w Poznaniu

/ FLICKR/ R. NIAL BRADSHAW/ CC BY 2.0

  

"Przy przystanku na Alejach Solidarności w Poznaniu mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala" – poinformowało Radio RMF FM.

Według RMF FM, do ataku nożownika miało dojść po godz. 18:00 na przystanku przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem. Zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala.

Jak ustalono, do ataku na mężczyznę doszło na przystanku MPK. Sprawca zaatakował najprawdopodobniej przy użyciu jakiegoś ostrego narzędzia. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł 

– powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Jak dodała, „wiemy kim jest napastnik, ten mężczyzna jest teraz przez nas poszukiwany”.

Liszczyńska podkreśliła, że „zawsze przy tego typu zdarzeniach korzystamy ze wszystkich dostępnych możliwości i sposobów, aby ustalić sprawcę i przebieg zdarzenia. Czynności nadal trwają”.

RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu podało, że policja zabezpieczyła m.in. monitoring, a na miejsce ataku skierowano przewodnika z psem tropiącym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl