Chiny testują hipersoniczną broń

  

Chiny z powodzeniem rozwijają program rakiet hipersonicznych czyli poruszających się z prędkością większą niż 6150 km/h. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili siódmą udaną próbę rakiety DF-2F. Stany Zjednoczone są zaniepokojone sukcesami Państwa Środka w tej dziedzinie.
Od 2014 roku Pekin przeprowadził 7 prób z rakietą DF-2F. Wszystkie zakończyły się sukcesem. Ubiegłotygodniowe testy odbyły się w mieście Wuzhai. Rakieta osiągnęła prędkość 11 000 km/h i zdobyła zamierzony cel.
Rakieta ta może być za szybka dla amerykańskich systemów antyrakietowych. Ponadto duża manewrowość i możliwość lecenia na niskim pułapie czyni ją jeszcze trudniejszą do zneutralizowania. Pekin jest już w stanie zaatakować każdy punkt na Ziemi w ciągu godziny. Sama rakieta może zostać wyposażona zarówno w ładunek konwencjonalny jak i nuklearny.
Rosjanie kilka dni później przeprowadzili testy ze swoją rakietą RS-18A w Orenburgu. Chcą ją wprowadzić na wyposażenie wojsk do 2017 roku. Mimo niezbyt dużego zasięgu wynoszącego zaledwie 400 km ma być wykorzystywana do zatapiania statków wroga. W obawie przed zostaniem w tyle w wyścigu o supersoniczną broń, Stany Zjednoczone mają zamiar przeznaczyć na program supersoniczny o 50 proc. więcej środków niż w roku ubiegłym.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Te województwa ostrzega IMGW

/ pixabay.com/SturmjaegerTobi/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Dziś trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na Lubelszczyźnie. Alert drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego. W południowej części województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego prognozowane są z kolei burze z gradem.

Przez kilka dni w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodziło do podtopień. Zgodnie z danymi PSP od wtorku do soboty liczba interwencji związanych z burzami opadami i wiatrem wyniosła ok. 8,8 tys. Łącznie ewakuowano 134 osoby. W tym czasie zostało rannych trzech strażaków oraz jeden z mieszkańców województwa lubelskiego.

Dzisiaj najwyższy, trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego obowiązuje jedynie na terenie województwa lubelskiego. Dla Mazowsza wydano alert drugiego stopnia. Południowe powiaty województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego są objęte alertem pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się tam wystąpienie opadów deszczu, które mogą wynieść do 25 mm oraz wiatru, który może w porywach wynieść do 70 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinfomował w piątek, że największe fale wezbraniowe wystąpią w południowej Polsce w województwach świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

We wtorek przejście fali kulminacyjnej spodziewane jest w stolicy, jednak zgodnie z informacjami biura prasowego stołecznej komendy PSP nie będzie ona groźna.

Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godz. 6 spodziewana jest fala na punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego

- poinformowało biuro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl