Chiny testują hipersoniczną broń

  

Chiny z powodzeniem rozwijają program rakiet hipersonicznych czyli poruszających się z prędkością większą niż 6150 km/h. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili siódmą udaną próbę rakiety DF-2F. Stany Zjednoczone są zaniepokojone sukcesami Państwa Środka w tej dziedzinie.
Od 2014 roku Pekin przeprowadził 7 prób z rakietą DF-2F. Wszystkie zakończyły się sukcesem. Ubiegłotygodniowe testy odbyły się w mieście Wuzhai. Rakieta osiągnęła prędkość 11 000 km/h i zdobyła zamierzony cel.
Rakieta ta może być za szybka dla amerykańskich systemów antyrakietowych. Ponadto duża manewrowość i możliwość lecenia na niskim pułapie czyni ją jeszcze trudniejszą do zneutralizowania. Pekin jest już w stanie zaatakować każdy punkt na Ziemi w ciągu godziny. Sama rakieta może zostać wyposażona zarówno w ładunek konwencjonalny jak i nuklearny.
Rosjanie kilka dni później przeprowadzili testy ze swoją rakietą RS-18A w Orenburgu. Chcą ją wprowadzić na wyposażenie wojsk do 2017 roku. Mimo niezbyt dużego zasięgu wynoszącego zaledwie 400 km ma być wykorzystywana do zatapiania statków wroga. W obawie przed zostaniem w tyle w wyścigu o supersoniczną broń, Stany Zjednoczone mają zamiar przeznaczyć na program supersoniczny o 50 proc. więcej środków niż w roku ubiegłym.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Budżet wygrał u bukmacherów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Rząd postawił na ustawę hazardową i trafił. Prywatne zakłady sportowe po raz pierwszy przebiły w podatkach państwowe loterie. Najwięksi gracze rosną jak na dopingu - pisze dzisiejszy "Puls Biznesu".

Według gazety sprawozdania finansowe firm bukmacherskich potwierdzają, że legalny rynek bardzo szybko rośnie, a w tym roku będzie jeszcze lepiej.

"Polacy coraz częściej obstawiają wyniki wydarzeń sportowych u bukmacherów, a na pewno o wiele chętniej niż w poprzednich latach robią to u operatorów licencjonowanych, którzy odprowadzają podatki w Polsce. W ubiegłym roku przychody działających legalnie na rynku bukmacherów sięgnęły 5,17 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 60 proc. rok do roku" - czytamy w dzienniku.

Zdaniem "PB", jest to przede wszystkim efekt nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 r., która wprowadziła m.in. możliwość blokowania stron internetowych firm, które oferowały zakłady polskim klientom, ale nie płaciły tu podatków. Jak poinformowano, w rejestrze jest obecnie ponad 7 tys. domen. Odbiło się to też pozytywnie na dochodach państwa - zwraca uwagę gazeta.

"W ubiegłym roku wpływy budżetowe z podatku od zakładów wzajemnych wyniosły 622,85 mln zł i były o 53 proc. wyższe niż rok wcześniej. W tym roku tylko w pierwszym kwartale podatek przyniósł 193,6 mln zł (o 37 proc. więcej rok do roku) — i po raz pierwszy w ramach całkowitych wpływów z podatku od gier miał większy udział niż podatek od gier liczbowych, organizowanych głównie przez Totalizatora Sportowego" - czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl