Zażyłe relacje wojskowe Rosji i Indii

  

Współpraca na polu wojskowym Moskwy i New Delhi układa się bardzo dobrze. Świadczą o tym chociażby zaplanowane manewry sił zbrojnych obu mocarstw. Ćwiczenia wojskowe Indra-Nevi-2016, AviaIndra-2016 oraz Indra-2016 przewidziane są na drugą połowę 2016 roku.
Zażyłe relacje Rosji i Indii na polu obronności sięgają dziesięcioleci i przejawiają się w olbrzymich kontraktach na dostawy broni do New Delhi oraz w corocznych ćwiczeniach wojskowych, które odbywają się nieprzerwanie od 2003 roku. Tegoroczne będą mieć miejsce w Kraju Nadmorskim na wschodzie Rosji. Ta decyzja została podjęta przez wojskowych Indii i Rosji, którzy podpisali we Władywostoku w tym tygodniu wstępny dokument dotyczący wspólnych manewrów. Ustalono kwestie związane z logistyką oraz jednostkami, jakie będą brały udział w ćwiczeniach. Strona rosyjska oddeleguje żołnierzy Wschodniego Okręgu Wojskowego do ćwiczeń wojskowych. W maju przedstawiciele obu państw mają się spotkać ponownie, aby ustalić szczegóły dotyczące m.in. harmonogramu i planu szkoleń.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl