Zażyłe relacje wojskowe Rosji i Indii

  

Współpraca na polu wojskowym Moskwy i New Delhi układa się bardzo dobrze. Świadczą o tym chociażby zaplanowane manewry sił zbrojnych obu mocarstw. Ćwiczenia wojskowe Indra-Nevi-2016, AviaIndra-2016 oraz Indra-2016 przewidziane są na drugą połowę 2016 roku.
Zażyłe relacje Rosji i Indii na polu obronności sięgają dziesięcioleci i przejawiają się w olbrzymich kontraktach na dostawy broni do New Delhi oraz w corocznych ćwiczeniach wojskowych, które odbywają się nieprzerwanie od 2003 roku. Tegoroczne będą mieć miejsce w Kraju Nadmorskim na wschodzie Rosji. Ta decyzja została podjęta przez wojskowych Indii i Rosji, którzy podpisali we Władywostoku w tym tygodniu wstępny dokument dotyczący wspólnych manewrów. Ustalono kwestie związane z logistyką oraz jednostkami, jakie będą brały udział w ćwiczeniach. Strona rosyjska oddeleguje żołnierzy Wschodniego Okręgu Wojskowego do ćwiczeń wojskowych. W maju przedstawiciele obu państw mają się spotkać ponownie, aby ustalić szczegóły dotyczące m.in. harmonogramu i planu szkoleń.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wiceminister ds. europejskich o wyborze Ursuli von der Leyen: „Szansa na nowe otwarcie w UE”

Ursula van der Leyen / flickr.com/European People's Party/CC BY 2.0

  

- Ursula von der Leyen jest szansą na nowe otwarcie w Unii Europejskiej - w ten sposób wybór Niemki na szefową Komisji Europejskiej skomentował Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich.

"Kandydatura Ursuli von der Leyen jest szansą na nowe otwarcie w Unii Europejskiej. Mamy nowy kompromis w Parlamencie Europejskim. Bez głosów prawicy, w tym Prawa i Sprawiedliwości, ten wybór nie byłby możliwy. Nasze poparcie jest inwestycją w lepszą przyszłość Unii Europejskiej"

- oświadczył wiceminister.

Zdaniem Konrada Szymańskiego, deklaracje programowe powinny być rozwijane "w duchu kompromisu, także z interesami Europy Środkowej".

W głosowaniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu Niemka Ursula von der Leyen została wybrana na stanowisko szefowej Komisji Europejskiej.

Za von der Leyen zagłosowało 383 europosłów, przeciwko jej kandydaturze było 327, od głosu wstrzymało się 22.

[polecam:https://niezalezna.pl/280194-glosowanie-ws-ursuli-von-der-leyen-zakonczone-europoslowie-podjeli-decyzje]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl