Posłanka Nowoczesnej jak dziecko z podstawówki. Skarży na kolegów z Sejmu

Przedstawiciele Komisji Weneckiej po raz kolejny spotkali się z polskimi posłami. Tym razem spotkanie dotyczyło znowelizowanej ustawy o policji.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Przedstawiciele Komisji Weneckiej po raz kolejny spotkali się z polskimi posłami. Tym razem spotkanie dotyczyło znowelizowanej ustawy o policji. Jak wynika z relacji obecnych na miejscu polityków PiS, prawdziwy popis dała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. „Jak skarżypyta w podstawówce przed nauczycielami, wprost opluwała Polski Rząd” - relacjonuje poseł Arkadiusz Czartoryski.

Całe spotkanie przedstawicieli Komisji Weneckiej z grupą posłów reprezentujących Sejm RP trwało ponad godzinę. Poruszono tam kwestie związane z nowelizacją ustawy o policji. Opozycja próbowała wykorzystać sytuację, aby storpedować znowelizowaną ustawę. Tymczasem wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki tłumaczy, że w trakcie spotkania członkowie Komisji nie zgłaszali zastrzeżeń do ustawy. Robiła to wyłącznie opozycja.

- Nie wiem, czy Komisja będzie przyjeżdżać po każdej ustawie sejmowej i nas o to wypytywać – zastanawiał się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki

Relacjonując spotkani z przedstawicielami Komisji Weneckiej zwraca on uwagę, że przedstawiciele Komisji nie byli specjalnie dociekliwi, lecz z dużą dozą cierpliwości wysłuchiwali kolejnych wystąpień posłów.

Z kolei poseł PiS Arkadiusz Czartoryski podkreśla, że prawdziwy popis dała posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz, która zgodnie z jego relacją, skarżyła się na polski rząd przedstawicielom Komisji niczym dziecko z podstawówki.

- Nigdy w życiu nie słyszałem na własne uszy żeby Polak/a tak się żenująco skarżyła obcokrajowcom na Rząd Polski. Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk Pihowicz jak skarżypyta w podstawówce przed nauczycielami, wprost opluwała Polski Rząd a goście zażenowani poprosili o skrócenie spotkania – relacjonuje Czartoryski.


 

Źródło: niezalezna.pl,facebook,onet.pl

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo