Udane testy działa elektromagnetycznego

  

Działo 10 MJ Blitzer zostało wypróbowane na poligonie Fort Sill podczas manewrów MFIX (Maneuver Fires Integration Exercise) w Oklahomie. Działo jest wersją dostosowaną do operowania na lądzie umieszczoną na platformie mobilnej.  
Z myślą o potrzebach Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych firma General Atomics stworzyła działka elektromagnetyczne, będące świetnym wsparciem ogniowym zarazem zapewniając ochronę przed pociskami i rakietami wroga.
Działa te są dostępne w 3 wariantach. Testowany w Oklahomie 10 MJ Blitzer docelowo ma służyć wojskom lądowym, natomiast 3 MJ i 32 MJ Blitzer Marynarce Wojennej (USN).
USN chce wyposażyć w działko elektromagnetyczne okręt USNS Millinocket. Ma ono służyć między innymi do niszczenia pocisków balistycznych i manewrujących.
Działo elektromagnetyczne jest bronią bezprochową, wykorzystuje siłe elektromagnetyczną do wystrzelenia pocisku. Osiąga on prędkość siedmiu machów. Wytworzona w ten sposób energia kinetyczna pozwala niszczyć wrogie cele. Mniejsze koszty eksploatacji w porównaniu do systemów rakietowych oraz olbrzymia siła rażenia, a także większy zasięg czyni z niej broń przyszłości.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Uwaga na burze z gradem

/ pixabay

  

W sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla wszystkich powiatów województwa Podlaskiego.

W czasie burz na tym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy słaby grad.

Wystąpienie zjawisk IMGW prognozuje w przedziale czasowym od godz. 13.30 do godz. 21.30. Ryzyko pojawienia się burz wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w tym obszarze, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się ostrożność i śledzenie komunikatów IMGW

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl