Dziś nad ranem przeprowadzono na wodach Morza Bałtyckiego akcję ratowniczą z udziałem śmigłowca Mi-14PŁ/R Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Jego załoga udzieliła pomocy obywatelowi Niemiec, który podczas rejsu kutrem rybackim doznał urazu głowy.
O godzinie 3.14 z lotniska w Darłowie wystartował Mi-14PŁ/R, dowodzony przez kpt. pil. Stanisława Gacka. Po 26 minutach lotu maszyna znajdowała się już w rejonie akcji, a jej załoga przystąpiła do operacji podjęcia poszkodowanego z kutra. Po wykonaniu manewru zawisu na pokład opuszczony został ratownik chor. Paweł Szymański, który przygotował poszkodowanego obywatela Niemiec do podjęcia za pomocą tzw. trójkąta ratowniczego. O godzinie 4.05 poszkodowany był już pod opieką załogi śmigłowca, lecącego w kierunku lądu. Po kolejnych 25 minutach Mi-14PŁ/R wylądował na lotnisku w Darłowie gdzie mężczyznę, przytomnego i w stanie stabilnym,  przekazano obsadzie karetki pogotowia ratunkowego.
To już druga w tym tygodniu akcja ratownicza z udziałem śmigłowca Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. W ubiegły poniedziałek, 25 kwietnia, załoga „Anakondy” ewakuowała na ląd pracownika platformy wydobywczej na Bałtyku. Od początku lat 90-tych załogi samolotów i śmigłowców Marynarki Wojennej uczestniczyły w 589 akcjach ratowniczych, udzielając pomocy 312 osobom.