Strzelcy wyborowi z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w 8. edycji Międzynarodowych Zawodów Snajperskich w Republice Czeskiej – „Military Snipers World Championships”. Jeden z Polaków oddał najbardziej precyzyjny strzał w zawodach, za co został wyróżniony specjalną nagrodą.

Jak podaje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych (DG RSZ), w dniach 17-22 kwietnia br., na zaproszenie 7. Brygady Zmechanizowanej Republiki Czeskiej, strzelcy wyborowi z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich wzięli udział w 8. Międzynarodowych Zawodów Snajperskich w Bezenec.  Podhalańczyków reprezentowały pary strzelców z 1 i 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich.
Do rywalizacji stanęło 70 strzelców z 7 państw Europy. W pierwszym dniu odbyło się szereg konkurencji, związanych z taktyką strzelców wyborowych, w tym między innymi skryte podchodzenie do celu, czy wykrywanie zamaskowanego strzelca wyborowego.
Następnie rywalizowano w strzelaniu. Zrealizowano ponad 30 różnych strzelań, na dystansie od 25 do 600 metrów, w trakcie których strzelcy wyborowi zmieniali stanowiska oraz postawy strzeleckie: leżąca na boku, siedząca, z wolnej ręki, z pojazdu, w tunelu i tym podobne. Cele do których strzelano były różne; od rysunku granatu F-1 w naturalnej wielkości przez ładunek wybuchowy wielkości pudełka zapałek, który eksplodował po trafieniu oraz przewód łącznościowy, który należało przerwać pociskiem.
Ogółem Polacy uplasowali się w czeskich zawodach w środku stawki. Miłą niespodzianką było wyróżnienie dla starszego szeregowego Adama Czai. Nasz snajper oddał najbardziej precyzyjny strzał w całych zawodach, za co otrzymał specjalną nagrodę.