Maszyny wsparcia potrzebne

  

Inspektorat Uzbrojenia MON poinformował we wtorek o prowadzeniu analizy rynku, która dotyczy wielofunkcyjnych maszyn inżynieryjnych dla Wojska Polskiego.
Wielofunkcyjna maszyna inżynieryjna powinna umożliwiać wykonanie zadań wsparcia inżynieryjnego. Chodzi o realizację zadań związanych z zapewnieniem swobodnego ruchu wojsk, utrudnienie wojskom obcym przemieszczania się oraz zadania związane ze zwiększeniem zdolności przetrwania wojska. Z wykazu wymagań dla maszyn inżynieryjnych dowiadujemy się, że chodzi też o pokonywanie i usuwanie zapór fortyfikacyjnych, wykonywanie przejść w naturalnych przeszkodach terenowych czy przygotowanie i utrzymanie dróg na przełaj, utrzymanie, odbudowa i naprawa dróg Dzięki tym czynnością mobilność a co za tym idzie potencjał WP wzrasta. Do innych zadań należeć będzie rozbudowa fortyfikacyjna terenu. Równie ważnymi zadaniami ma być wykonanie rowów przeciwczołgowych, niszczenie dróg i obiektów komunikacyjnych w celu spowolnienia natarcia przeciwnika. Termin nadsyłania danych mija 25 maja br.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W tych województwach będzie ślisko! IMGW ostrzega przed gołoledzią

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/GORBACHEVSERGEYFOTO/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzefa dziś przed marznącymi opadami powodującymi gołoledź. Prognozy dotyczą 11 województw. Jest apel do kierowców o ostrożną jazdę – na drogach będzie ślisko.

Ostrzeżeniem objętych jest 195 powiatów położonych w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniej części woj. podlaskiego, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, północnej części woj. małopolskiego oraz wschodniej części woj. opolskiego.

IMGW prognozuje, że na tym obszarze miejscami wystąpią słabe opady marznącego deszczu i mżawki, które będą powodowały gołoledź. W województwach wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim oraz śląskim może to być również deszcz ze śniegiem. Na drogach będzie ślisko.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl