Konferencja „Głos polskiego biznesu”

  

We środę w Centrum Prasowym Foksal ma miejsce dyskusja „Głos polskiego biznesu”. Gośćmi ze strony rządu są minister w rządzie Beaty Szydło – Henryk Kowalczyk i reprezentująca Ministerstwo Rozwoju – Jadwiga Emilewicz.

Na konferencję zaprasza Polskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców.  Spotkanie poprowadzi Piotr Barełkowski. W dyskusji udział wezmą eksperci Witold Orłowski, Marek Zuber i Ryszard Bugaj.

Plan konferencji:
Część I – godz. 10:00
Panel i dyskusja pt. Jak awansować polską gospodarkę?
 
Tematy do dyskusji:
1. Jak zbudować mechanizm stymulujący innowacyjność wśród polskich firm?
2. Pułapki podatku od handlu i innych projektów fiskalnych.
3. Połączenie podatku PIT z NFZ i ZUS – szansa, czy utrudnienie?
4. Na jaką kwotę wolną powinno nas być stać?
5. Rola otoczenia biznesu w rozwoju firm.

Przerwa kawowa: 11.40-12.00

Część II – godz. 12:00
Panel i dyskusja pt. Koszty i zyski społeczne bieżących reform.
 
Tematy do dyskusji:
1. Jaki jest koszt i jaki efekt wywoła ulga na leki dla emerytów?
2. Spodziewane pobudzenie rynku po wprowadzeniu programu 500+. Możliwe efekty.
3. Jak cofnąć podniesienie wieku emerytalnego bez poważnych strat dla budżetu?
4. Kolejne projekty wspierające rodziny – kierunki i waga programów.
5. Zalety i wady nowych propozycji form zatrudnienia.
 
Oglądaj na żywo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,izbaprzedsiebiorcow.pl,facebook.com


Wczytuję komentarze...

"Mieszkanie dla seniora". Jest nabór uzupłeniający

/ congerdesign / 2629 zdjęć

  

W Poznaniu rozpoczął się nabór uzupełniający do programu "Mieszkanie dla seniora". O lokal przystosowany do potrzeb seniorów mogą się ubiegać poznaniacy, którzy ukończyli 60 lat.

Jak poinformował poznański magistrat, zainteresowani najmem mogą składać wnioski do 3 kwietnia w Biurze Spraw Lokalowych.

Program "Mieszkanie dla Seniora" od lat cieszy się w Poznaniu dużą popularnością. Do potrzeb starszych osób dostosowanych zostało 185 lokali z zasobu Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W mieszkaniach wyeliminowano progi i różnice poziomów podłogi, w części łazienek zamontowane zostały specjalne uchwyty i brodziki posadzkowe. Dodatkowo część lokali wyposażona jest w instalację, dzięki której seniorzy mogą w razie potrzeby wezwać pomoc.

Większość z tak przystosowanych mieszkań mieści się w czterech budynkach. Są obecnie zamieszkane, ale rocznie zwalnia się od kilku do kilkunastu z nich - stąd decyzja o uzupełniającym naborze wniosków.

O zawarcie umowy najmu mogą się ubiegać osoby, które mieszkają w Poznaniu, skończyły 60 lat i mają ustalone prawo do emerytury, w tym do emerytury częściowej, lub renty oraz spełniają kryterium dochodowe.

W pierwszej kolejności prawo najmu będą miały osoby, które mieszkają w mieszkaniu komunalnym i zgodzą się na przekazanie go miastu. Większe szanse będą też mieli m.in. seniorzy, którzy ze względu na osiągane dochody nie kwalifikują się do przedłużenia umowy najmu lokalu komunalnego lub mają uprawnienie do mieszkania zamiennego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl