Rosja prowokuje NATO

  

O zagrożeniu ze strony NATO świadczy fakt, że Sojusz konsekwentnie zbliża się do granic Rosji  – powiedział wczoraj rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez rosyjskie media.

Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi prezydenta USA Baracka Obamy dla telewizji CBS. Podczas poniedziałkowego wywiadu Obama stwierdził, że zarówno NATO, jak i Unia Europejska nie zagrażają Rosji, a silna i zintegrowana Europa działa na korzyść, a nie na krzywdę Kremla.  – Mimo tego prezydent FR Władimir Putin zawsze postrzegał Zachód i jedność transatlantycką między NATO a UE jako zagrożenie dla rosyjskiej potęgi – powiedział wczoraj Obama.
Słowa amerykańskiego prezydenta skomentował dziś przed południem Dmitrij Pieskow. – O tym, kto dla kogo stanowi zagrożenie, świadczy trwające od wielu lat zachowanie Brukseli oraz władz NATO, postrzegający  Rosję jako wroga – stwierdził rzecznik Kremla. Dodał, że to Władimir Putin dąży do rzekomego wzajemnego poszanowania interesów Rosji z Zachodem i wznowienia konstruktywnego dialogu. – Jak na razie taka inicjatywa pozostaje jednak bez echa – dodał Pieskow.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Będzie remont na Powązkach

Kwatera więźniów Pawiaka / By Dreamcatcher25 - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25800396

  

Biuro wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przeprowadzi rewitalizację kwatery więźniów Pawiaka na Powązkach Wojskowych – informuje dzisiejszy "Fakt".

"Takie miejsce nie ma prawa być zaniedbane, dlatego niezwłocznie podejmiemy działania, by kwatera odzyskała godny wygląd"

– przekazała cytowana w gazecie rzeczniczka prasowa wojewody Ewa Filipowicz.

Kwatera na Powązkach ma ponad 70 lat i nigdy nie przeszła rewitalizacji. Gazeta wskazuje, że nagrobki kruszeją, a z wielu nie można już odczytać nazwisk i profesji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl