7 maja br. Komitet Obrony Demokracji i zaprzyjaźnieni z nim politycy opozycji zapowiadają wielką manifestację w obronie utraconych przywilejów władzy. Naprzeciw KOD-owcom wychodzi telewizja Republika, odkodowując „Dzisiaj” – główny serwis informacyjny stacji o godz. 19.

- Odkodowujemy godz. 19, odkodowujemy w znaczeniu podwójnym. Po pierwsze próbujemy odbić KOD owi godz. 19. Wszyscy KOD owicze oglądają o 19 „Fakty”, natomiast ci, którym z KOD em jest nie po drodze, którzy nie chcą KOD-owej propagandy, o godz. 19 będą mogli oglądać w telewizji Republika program informacyjny „Dzisiaj”, który zdecydowanie jest od-KOD-owany i taki pozostaje – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny TV Republika.

Tomasz Terlikowski zapowiada także dosłowne odkodowanie internetowego wydania serwisu. – Nasi widzowie, nawet ci, którzy nie wykupili kart, którzy oglądają nas w internecie – akurat „Dzisiaj” o godz. 19 będą mogli obejrzeć odkodowany program na naszej stronie – zapowiada redaktor naczelny stacji.

– Idziemy na twarde, mocne zwarcie z propagandystami KOD u. Chcemy, żeby każdy mógł wybrać, czy chce normalną, rzetelną informację – oczywiście o republikańskim charakterze, czy też woli propagandę KOD u o godz. 19 w „Faktach”. Wybór należy do widzów

– mówi wprost Tomasz Terlikowski.

Kilka dni temu telewizja Republika zapytała widzów, o której godzinie chcą oglądać główny serwis informacyjny stacji – do tej pory emitowany o 19.45. Ponad 80 proc. ankietowanych stwierdziło, że chcą oglądać „Dzisiaj” o godz. 19. Kierownictwo stacji – ceniąc sobie zdanie widzów – postanowiło przychylić się do ich decyzji.