Wielkie manewry w USA

  

W ćwiczenia wojskowe „Global Lightning 2016”, które mają się odbyć w najbliższą sobotę, zostaną zaangażowane wielkie siły. Podejrzewa się, że wszystkie dziewięć Dowództw Bojowych Sił Zbrojnych USA będzie brało w nich udział.

"Manewry mają sprawdzić przygotowanie sił zbrojnych wobec potencjalnych zagrożeń z jakimi mogą mierzyć siły zbrojne USA oraz sposób współpracy pomiędzy różnymi dowództwami" zakomunikował Commander Admiral Cecil D. Haney (na zdjęciu), szef Dowództwa Strategicznego Stanów Zjednoczonych (STRATCOM), które będzie koordynowało te ćwiczenia.


Mimo, że nie zostały w tym oświadczeniu wymienione z nazwy podmioty, które stanowią potencjalne niebezpieczeństwo wcześniej wspominał o nich Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Ashton Carter. Są to Rosja, Korea Północna, Chiny, Iran i terroryści islamscy. STRATCOM odpowiedzialne jest za odstraszanie strategiczne, operacje kosmiczne, cyberprzestrzeń, wojnę elektroniczną, obronę rakietową, wywiad oraz broń masowej zagłady.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Dzieci z Krakowa nie mają koronawirusa

/ pixabay.com

  

- Dwoje dzieci, które trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie z zakażeniem górnych dróg oddechowych jest w dobrym stanie. Nic nie wskazuje na to, że mamy w tym przypadku do czynienia z koronawirusem – poinformowała rzecznik prasowa szpitala Anna Górska.

Dzieci pozostają na obserwacji na Oddziale Chorób Infekcyjnych i Pediatrii. Do Krakowa zostały przywiezione ze Śląska. Niedawno wróciły z rodzicami z Chin.

Piotr Pokrzywa z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie poinformował, że zastosowano wobec nich taką samą procedurę – obserwacji, jak wobec polskich studentów, którzy wrócili z wymiany z chińskim uniwersytetem w Wuhan, a służby epidemiologiczne są w stałym kontakcie m.in. ze służbami lotniskowymi.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się dziś z szefem GIS Jarosławem Pinkasem, by omówić sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem. Resort zdrowia podaje, że w Polsce nie stwierdzono dotąd żadnego przypadku koronawirusa i zaleca spokój.

Koronawirus, który prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 roku w Wuhanie, zabił dotychczas w Chinach 81 osób – przekazały w poniedziałek chińskie władze. Na świecie wykryto już ponad 2 800 przypadków zakażenia, z czego zdecydowaną większość w ChRL.

Eksperci potwierdzili, że źródłem nowego wirusa był targ z owocami morza i innymi rodzajami żywności w Wuhanie

– podała w poniedziałek państwowa chińska telewizja CCTV.

Według niej potwierdzono również, że wirus "przeskoczył" na człowieka z któregoś z dzikich zwierząt, jakimi tam nielegalnie handlowano.

Objawy zakażenia to gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, katar, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts