W ub. tygodniu warto było zwrócić uwagę na cenę ropy naftowej. Pomimo braku porozumienia, dotyczącego zamrożenia produkcji cena amerykańskiej ropy (WTI) wzrosła o ponad 8%, a europejskiej ropy Brent o niemal 5%. Rosła też większość indeksów giełdowych: w USA w skali tygodnia, DJI wzrósł o 0,6%,  S&P500 o 0,5%, a NASDAQ osłabił się o 0,7%. Natomiast w Europie, niemiecki DAX wzrósł o 3,2%, francuski CAC40 – o 1,7%. Brytyjski FTSE250 zniżkował o 0,2% - napisał w komentarzu zespół zarządzający MM Prime TFI SA.

W Polsce, indeksy zakończyły ub. tydzień w kolorze zielonym. WIG20 wzrósł o 0,2%, mWIG40 o 1,8%, a sWIG80 o 1%. Przyzwoite wyniki zostały osiągnięte pomimo niższej dynamiki wzrostu danych ekonomicznych z kraju. W odniesieniu do produkcji przemysłowej wyniosła ona w marcu 0,5% w porównaniu z marcem ub.r. (rdr), wobec 6,7% w lutym. Ponadto, tempo wzrostu sprzedaży detalicznej osiągnęło poziom 0,8% rdr w marcu wobec 3,9% w miesiącu poprzednim.
Znacznie niższa od oczekiwań okazała się również wartość inflacji PPI. Nie zawiodła jedynie dynamika wzrostu wynagrodzeń.