Amerykańskie myśliwce nad Rumunią

  

We wtorek z kilkugodzinną wizytą przybyły do Rumunii dwa myśliwce F-22 Raptor, należące do sił powietrznych USA. Wizyta „Raptorów” jest częścią NATO-wskiej operacji Atlantic Resolve, związanej z ćwiczeniami żołnierzy Sojuszu na wschodzie Europy, m.in. w Polsce, Rumunii i w krajach bałtyckich.

Jak podają zachodnie media, jednostki przyleciały z bazy wojskowej Lakenheath w Wielkiej Brytanii. Obecnie przebywa tam dwanaście amerykańskich myśliwców F-22, które będą przebywać w Europie jeszcze przez co najmniej pół roku. Amerykańskie myśliwce piątej generacji są uznawane za jedne z najnowocześniejszych na świecie. Z powodu zaawansowanej technologii amerykański Kongres zdecydował, że Stany Zjednoczone nie będą sprzedawać Raptorów obcym państwom. Jednocześnie Waszyngton zadeklarował, że myśliwce F-22 Raptor odegrają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa europejskim sojusznikom Stanów Zjednoczonych.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Będzie remont na Powązkach

Kwatera więźniów Pawiaka / By Dreamcatcher25 - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25800396

  

Biuro wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przeprowadzi rewitalizację kwatery więźniów Pawiaka na Powązkach Wojskowych – informuje dzisiejszy "Fakt".

"Takie miejsce nie ma prawa być zaniedbane, dlatego niezwłocznie podejmiemy działania, by kwatera odzyskała godny wygląd"

– przekazała cytowana w gazecie rzeczniczka prasowa wojewody Ewa Filipowicz.

Kwatera na Powązkach ma ponad 70 lat i nigdy nie przeszła rewitalizacji. Gazeta wskazuje, że nagrobki kruszeją, a z wielu nie można już odczytać nazwisk i profesji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl