Dęblin z supernowoczesnym symulatorem

  

Na lotnisku wojskowym w Dęblinie trwają prace nad budową supernowoczesnego centrum symulatorowego.

Jak podaje Defence24.pl, w ramach inwestycji zostaną przebudowane i rozbudowane istniejące pomieszczenia centrum symulatorowego na potrzeby symulatora śmigłowca SW-4 „Puszczyk” oraz symulatora samolotu szkolenia zaawansowanego M-346. Oprócz symulatora śmigłowca SW-4, zgodnie z umową na zakup systemu szkolenia zaawansowanego, na wyposażenie centrum trafią również kompleksowy symulator lotów FMS, symulator pilotażowy zadań oraz komputerowy system wspomagania szkoleń.

„Na symulatorach będą się szkolić piloci z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych (WSOSP) oraz piloci z innych jednostek Sił Powietrznych” – podało w komunikacie Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Wartość inwestycji opiewa na kilkanaście milionów złotych. W imieniu resortu obrony inwestycją zarządza 12. Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,defence24.pl


Wczytuję komentarze...

Córka Jolanty Brzeskiej ostro o decyzji ws. Nabielaka 9: „Kop w nery komisji reprywatyzacyjnej”

/ Magda Brzeska / Telewizja Republika

  

Mam wrażenie, że sądowi chodzi tylko o to, żeby udowodnić PiS, że się myli – mówi Magda Brzeska, córka znanej działaczki lokatorskiej Jolanty Brzeskiej. Chodzi o uchylenia przez WSA decyzji komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy stołecznej ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała jej matka.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił we wtorek decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9, gdzie mieszkała znana działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach. Skargę na decyzję komisji złożył m.in. Marek M. - "handlarz roszczeniami".

Mam wrażenie, że chodzi tylko o to, żeby „kopnąć w nery” komisję reprywatyzacyjną i nic więcej, żeby udowodnić PiS-owi, że się myli. A tak naprawdę przecież tu nie chodzi o PiS, tylko o tych ludzi, którzy gdzieś za tymi decyzjami stoją. Za Nabielaka stoję ja, stoi moja mama, stoją ludzie, którzy mieszkali w tych mieszkaniach. To są konkretne nazwiska, konkretne osoby

- oceniła Magda Brzeska, obecna na wtorkowym posiedzeniu sądu.

"Dzisiaj na sali sądowej dowiedziałam się, że moi rodzice przez wiele lat przeżywali „drobne niedogodności”. Te drobne niedogodności przeżywali też inni mieszkańcy. Te drobne niedogodności to była likwidacja chodnika, to było wycięcie płotu. Drobne niedogodności... To jest szokujące”- podkreśliła.

[polecam:http://niezalezna.pl/294085-kaleta-zapowiada-skarge-kasacyjna-do-nsa-komisja-weryfikacyjna-bedzie-walczyla]

Przywołała również, że z mieszkańcami, którzy opuszczali kamienicę przy Nabielaka 9, zawierano ugody. 

To wierutne kłamstwo, bo takich ugód nie było. Kiedy sąd czytał uzasadnienie, wyszłam, trzaskając drzwiami i mówiąc, że mam nadzieję, że sąd będzie mógł sobie spojrzeć w oczy

- zaznaczyła.

Decyzję reprywatyzacyjną w sprawie nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 w styczniu 2006 r. podpisał Mirosław Kochalski - ówczesny sekretarz m.st. Warszawy. Na jej mocy kamienicę - gdzie mieszkała m.in. działaczka lokatorska Jolanta Brzeska, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych okolicznościach - przekazano trojgu spadkobiercom dawnych właścicieli i znanemu "kupcowi roszczeń" Markowi M., który część praw miał nabyć za bezcen od innych spadkobierców.

Reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nabielaka 9 komisja weryfikacyjna uchyliła w grudniu 2017 r., nakazując jednocześnie Markowi M. zwrot ponad 2,9 mln zł.

Komisja argumentowała, że po reprywatyzacji sytuacja lokatorów kamienicy radykalnie się pogorszyła: podwyższono czynsze, co doprowadziło do powstania zaległości finansowych, a to z kolei skutkowało postępowaniami o zapłatę i eksmisjami. W konsekwencji niemal wszyscy lokatorzy opuścili swoje mieszkania.

Skargę na decyzję komisji w zakresie uzasadnienia złożyło m.st. Warszawa, zaskarżył ją także Marek M. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zdecydował o jej uchyleniu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl