Polscy lotnicy ćwiczą

  

Polskie 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego rozpoczęło swoje największe ćwiczenia – manewry Raróg 16. Bierze w nich udział ponad 400 żołnierzy i 9 jednostek F-16.

„Raróg 16” to największe manewry taktyczne z wojskami, które w tym roku organizuje 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego. W trakcie ćwiczeń zostanie sprawdzona gotowość wydzielonego komponentu powietrznego w ramach sojuszniczych zobowiązań. Kierownikiem ćwiczeń jest generał brygady pilot Dariusz Malinowski – czytamy na portalu 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Manewry rozpoczęto dziś wczesnym rankiem. Biorą w nich udział m.in. żołnierze z 31. Bazy Lotniczej z Poznania, piloci z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego z krakowskich Balic , przedstawiciele 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz chemicy z 6. Batalionu Chemicznego ze Śremu. – Ćwiczenia trwać będą przez 5 dni, 24 godziny na dobę. Scenariusz zakłada destabilizację w jednym z krajów sojuszniczych. Realizując swoje zobowiązania, Polska wysyła komponent powietrzny na teren państwa gospodarza jako wkład narodowy do wspólnego działania w ramach koalicji – powiedział kierownik ćwiczeń, gen. bryg. pilot Dariusz Malinowski.

Ogółem w manewrach weźmie udział ok. 400 żołnierzy oraz kilkadziesiąt jednostek powietrznych, w tym m.in. 9 myśliwców F-16.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kolejne zatrzymania w sprawie SKOK Wołomin. CBA bada nowy wątek

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek trzy osoby w nowym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin. Wśród zatrzymanych jest adwokat z Trójmiasta i Warszawy, były podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu państwa w latach 2004-05 oraz przedstawiciel jednej z warszawskich firm.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski potwierdził w poniedziałek, że funkcjonariusze z dwu delegatur CBA szczecińskiej i krakowskiej dokonali zatrzymań trzech osób.

"Prowadzone wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-14 r. - w tym powoływania się na wpływy w instytucji państwowej"

- powiedział Brodowski.

[polecam:https://niezalezna.pl/216617-wyludzili-prawie-150-mln-zl-ze-skok-wolomin-do-sadu-trafil-akt-oskarzenia]

Podał, że czynności z zatrzymanymi odbywają się w Gdyni, Szczecinie i pod Warszawą.

[polecam:https://niezalezna.pl/260523-kolejne-zatrzymania-ws-skok-wolomin]

"Obecnie prowadzone są przeszukania, po ich zakończeniu zatrzymane przez nas osoby zostaną przewiezione do szczecińskiej prokuratury"

- wyjaśnił.

[polecam:https://niezalezna.pl/247884-podejrzany-w-aferze-oskarzyl-ministra-sasina-i-sie-zaczelo-bedzie-proces-o-znieslawienie]

"Mają tam usłyszeć zarzuty w tym nowym śledztwie CBA, które będzie się rozwijało"

- dodał naczelnik.

W głównym wątku śledztwa w sprawie nadzoru nad SKOK Wołomin, przed rokiem CBA zatrzymało byłe kierownictwo Komisji Nadzoru Finansowego, m.in. Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka, oraz pięcioro innych byłych urzędników Komisji. Szczecińska prokuratura zarzuciła im, że działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł w SKOK Wołomin. Prokuratura wówczas nie wniosła o areszt.

[polecam:https://niezalezna.pl/249074-dlaczego-knf-milczal-ws-skok-wolomin-ktos-im-kazal-byl-jakis-parasol-polityczny]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl