Doroczna odprawa kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP

  

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także szefowie MON i BBN biorą udział w dorocznej odprawie kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP.

W czasie swojego wystąpienia prezydent podkreślił, że „dla bezpieczeństwa obywateli jedność osób sprawujących władzę w państwie jest niezbędna”. – Kwestia bezpieczeństwa i kwestia silnej armii jest naszym priorytetem – dodawał Andrzej Duda. – Abyśmy byli wiarygodnym partnerem w NATO, musimy być solidarni, musimy między innymi wzmacniać zdolności operacyjne, modernizować Siły Zbrojne – kontynuował.

– Dziękuję wszystkim żołnierzom za ich codzienną służbę, dziękuję za wasze poświęcenie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę, dzięki której armia może dobrze funkcjonować – zaznaczył na zakończenie prezydent Duda.


Sam szef MON podkreślał, że tegoroczna odprawa jest wyjątkowa. – To szczególna odprawa. Miedzy innymi dlatego, że jesteśmy przed szczytem NATO. Dziś podpisana też została koncepcja obrony terytorialnej – przypomniał minister Antoni Macierewicz.


Natomiast premier Beata Szydło w czasie przemówienia zaznaczała, że ambicją jej rządu jest to, aby polska armia była silna i dofinansowana. – Dla polskiego rządu priorytetem jest bezpieczeństwo polskich obywateli i ogromną rolę odgrywa tu polska armia – mówiła szefowa rządu. – Będziemy robić wszystko, aby powiązanie polskiej gospodarki i obronności było coraz większe – dodawała premier Szydło.


fot. ​twitter.com/mon_pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kąpiel dozwolona nad całym Bałtykiem

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

W niedzielę, bez obaw o swoje zdrowie, można się kąpać na wszystkich kąpieliskach nad Bałtykiem, położonych w województwach: pomorskim i zachodniopomorskim - podał Główny Inspektor Sanitarny.

O aktualnym stanie czystości wody w miejscach, w których w tym sezonie turystycznym zorganizowano kąpieliska, GIS poinformował na swojej stronie internetowej.

Zakaz korzystania z wody obowiązuje natomiast na trzech kąpieliskach śródlądowych: dwóch położonych nad Zalewem Szczecińskim w Stepnicy i Trzebieży oraz w miejscowości Kamień (powiat wejherowski, Pomorskie) nad jeziorem Wysoka–Wycztok.

Sanepid przypomina, że stan wody w kąpieliskach nadbałtyckich może się nagle pogorszyć. W ich pobliżu mogą się pojawić zakwity sinic, które sprawią, że kąpiel w tych miejscach zostanie zabroniona.

W razie obfitego zakwitu sinic, Sanepid odradza wchodzenie do wody. Kąpiel w zanieczyszczonym akwenie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. Po połknięciu takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl