Doroczna odprawa kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP

  

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także szefowie MON i BBN biorą udział w dorocznej odprawie kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP.

W czasie swojego wystąpienia prezydent podkreślił, że „dla bezpieczeństwa obywateli jedność osób sprawujących władzę w państwie jest niezbędna”. – Kwestia bezpieczeństwa i kwestia silnej armii jest naszym priorytetem – dodawał Andrzej Duda. – Abyśmy byli wiarygodnym partnerem w NATO, musimy być solidarni, musimy między innymi wzmacniać zdolności operacyjne, modernizować Siły Zbrojne – kontynuował.

– Dziękuję wszystkim żołnierzom za ich codzienną służbę, dziękuję za wasze poświęcenie. Dziękuję ministrowi Antoniemu Macierewiczowi za dotychczasową pracę, dzięki której armia może dobrze funkcjonować – zaznaczył na zakończenie prezydent Duda.


Sam szef MON podkreślał, że tegoroczna odprawa jest wyjątkowa. – To szczególna odprawa. Miedzy innymi dlatego, że jesteśmy przed szczytem NATO. Dziś podpisana też została koncepcja obrony terytorialnej – przypomniał minister Antoni Macierewicz.


Natomiast premier Beata Szydło w czasie przemówienia zaznaczała, że ambicją jej rządu jest to, aby polska armia była silna i dofinansowana. – Dla polskiego rządu priorytetem jest bezpieczeństwo polskich obywateli i ogromną rolę odgrywa tu polska armia – mówiła szefowa rządu. – Będziemy robić wszystko, aby powiązanie polskiej gospodarki i obronności było coraz większe – dodawała premier Szydło.


fot. ​twitter.com/mon_pl
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Krakowie nagrasz kolędę ze swoim wokalem

Materiały promocyjne Radia Kraków / radiokrakow.pl

  

Do 20 grudnia każdy może nagrać swoją ulubioną kolędę w mobilnym studiu nagrań Biblioteki Polskiej Piosenki, które stanęło przed budynkiem Radia Kraków. Płytę ze swoim wykonaniem biorący udział w sesji otrzymają w prezencie.

Mobilne studio przy al. Słowackiego 22 czynne jest codziennie, także w weekendy, w godz. 15-20. W trakcie jednej sesji nagrywana jest jedna kolęda. Wykonawca otrzymuje na miejscu tekst wybranej przez siebie piosenki, a w słuchawkach słyszy podkład muzyczny.

Inicjator akcji Waldemar Domański podkreślił w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że akcja „Nie bądź karpiem. Nagraj kolędę!” jest reaktywowana po dwóch latach przerwy.

Zapraszamy wszystkich

– powiedział.

Więcej informacji na stronie Radia Kraków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl