Rosyjskie S-500 zagrożeniem dla Polski

  

Siły zbrojne Federacji Rosyjskiej zapowiadają, że jeszcze w tym roku zostaną przeprowadzone testy supernowoczesnego systemu rakietowego S-500. W zasięgu jego działania może znaleźć się Polska i inne kraje wschodniej flanki NATO.

Kilka dni temu wiceszef Sił Powietrzno-Kosmicznych FR, gen. Wiktor Gumiennyj zapowiedział w wywiadzie dla telewizji Rossija, że systemy trafią do wyposażenia armii „najszybciej, jak to będzie możliwe”. Jako pierwszy, kompleks rakietowy S-500 ma otrzymać pułk żołnierzy, stacjonujących w Moskwie. 

Tymczasem z doniesień rosyjskich mediów wynika, że jeszcze do końca roku będą trwały testy supernowoczesnego systemu rakietowego S-500. Jest on znacznie bardziej niebezpieczny, niż systemy S-300, które przed kilkoma dniami Rosja dostarczyła do Iranu na mocy kontraktu z 2007 roku.

Z opisu technicznego S-500 wynika, że mają one zasięg nawet do 600 km. Niemal pewne jest, że po wdrożeniu systemów do rosyjskiej armii zostaną one rozmieszczone m.in. na Białorusi oraz w obwodzie królewieckim. Oznacza to, że w zasięgu rakiet będzie całe terytorium Polski oraz inne kraje wschodniej flanki NATO. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek pod Toruniem

/ pixabay

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna wskutek zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 10 w Steklinie koło Torunia. Trasa jest zablokowana - poinformowali dyżurni Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu i oddziału GDDKiA w Bydgoszczy.

Wypadek zdarzył się na 338 km dk 10, na odcinku pomiędzy Toruniem a Lipnem. Utrudniania na trasie mogą potrwać około czterech godzin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl