Amerykańska kawaleria wjedzie do Polski

  

Pod koniec maja br. żołnierze 2. Pułku Kawalerii armii Stanów Zjednoczonych, stacjonujący na co dzień w niemieckiej bazie w Vilseck pojawią się wraz z pełnym uzbrojeniem na polskich drogach.
Po raz drugi w historii Polska znalazła się na trasie tradycyjnego przejazdu „Dragoon Ride”, organizowanego przez amerykańskich kawalerzystów. 27 maja br. wyjadą oni ze swojej bazy w Niemczech, przejadą przez sześć państw i przemierzą ponad 2,4 tys. km., by ostatecznie w połowie czerwca zawitać do Estonii na zaplanowane w tym kraju NATO-wskie manewry „Saber Strike”.
Z informacji, podanych przez przedstawicielstwo 2. Pułku Kawalerii Sił Zbrojnych USA wynika, że żołnierze będą przemieszczać się m.in. transporterami opancerzonymi Stryker, samochodami terenowymi Humvee oraz ciężarówkami. Choć konkretna trasa i lista polskich miast nie jest jeszcze znana, żołnierze zapewniają, że chętnie będą zatrzymywać się, by porozmawiać z mieszkańcami i pozować do pamiątkowych zdjęć.
Warto przypomnieć, że w ub. roku trasa przejazdu „Dragoon Ride” również wiodła przez Polskę. Wówczas amerykańscy żołnierze odwiedzili m.in Toruń oraz Białystok, by ostatecznie powrócić do swojej niemieckiej bazy w Vilseck z międzynarodowych ćwiczeń, które także odbywały się w Estonii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego. Pełna szacunku!

Błażej Spychalski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała prawybory prezydenckie i w przyszłym roku wystartuje w wyborach. Jak ten wybór odebrano w Pałacu Prezydenckim? - Do każdego z kandydatów na prezydenta odnosimy się z szacunkiem - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej zdecydowała, że Kidawa-Błońska będzie kandydatem PO na prezydenta. Na Kidawę-Błońską głosowało w sobotę 345 delegatów, na jej kontrkandydata prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka - 125.

[polecam:https://niezalezna.pl/301968-kidawa-blonska-poszla-na-calosc-oznajmila-ze-w-polsce-nie-ma-prezydenta]

Błażej Spychalski, komentując wybór PO, zwrócił uwagę, że jeszcze nie został ogłoszony termin wyborów prezydenckich, a ta decyzja - jak przypomniał - należy do marszałek Sejmu.

- My do każdego z kandydatów odnosimy się z szacunkiem i mamy nadzieję, że rywalizacja, która dopiero jest przed nami będzie rywalizacją na programy, na pomysły dla Polski

- powiedział rzecznik prezydenta.

Pytany, czy Kidawa-Błońska będzie trudniejszym rywalem dla Andrzeja Dudy, niż Jacek Jaśkowiak, powtórzył, że jeszcze nawet nie ma ogłoszonego terminu wyborów.

- Dzisiaj to nie jest czas, żeby rozmawiać o wyborach prezydenckich, dlatego, że one są dopiero przed nami. Dzisiaj jest czas, żeby pracować dla Polski, żeby podejmować konkretne zobowiązania dla Polski. Pan prezydent Andrzej Duda dopiero co reprezentował Polskę na bardzo udanym szczycie NATO w Londynie

- powiedział Spychalski.

[polecam:https://niezalezna.pl/301978-kidawa-blonska-rzuca-wyzwanie-prezydentowi-wygralam-z-kaczynskim-wygram-z-duda]

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl