Będą nowe systemy łączności

  

Polskie wojsko ogłosiło przetarg na systemy łączności. Dotychczasowe systemy używane przez naszą armię mogą być z łatwością zakłócane np. przez systemy rosyjskie.

Niedawno ogłoszony przez Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej przetarg na 29 aparatowni łączności troposferycznej (czyli łączności radiowej na dużą odległość - red.) MIMOZA wpisuje się w zapotrzebowanie polskiej armii na zapewnienie niezawodnej, pozahoryzontalnej łączności o dużych przepływnościach dla jednostek wojskowych. Według zamówienia zasięg łączności tego systemu komunikacji radiowej musi wynosić minimum 200 km, przy zachowaniu dostępności usług na poziomie 99% w ciągu 24h dla transmisji sygnału co najmniej 20 Mb/s z elementarną stopą błędu BER na poziomie nie mniejszym niż 10-7. Ponadto mają być wykonane w taki sposób, aby umożliwić ich transport na Jelczach 442 przy użyciu etatowej załogi. Działania wojsk rosyjskich w Syrii oraz Donbasie pokazały, że łączność satelitarna, z której korzysta polskie wojsko, może być w łatwy sposób zakłócona przez środki walki radioelektronicznej takie jak używane przez Rosjan systemy Krasucha-2 i 4 oraz Moskwa-1. Przy przechwytywaniu i zakłócaniu sygnałów emitowanych przez satelity, świetnie spisują się samoloty wczesnego ostrzegania oraz systemy bezzałogowe. W porównaniu do łatwo zakłócalnego sygnału GPS, link troposferyczny jest niemożliwy do zakłócenia. Firmy mają czas na składanie ofert do 25 maja, zaś czas na wykonanie zlecenia będzie wynosić 42 miesiące.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS: żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi. "Jesteśmy wiarygodni"

/ Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

W Markowej koło Łańcuta odbyły się 19. dożynki województwa podkarpackiego połączone z 36. dożynkami archidiecezji przemyskiej. Z tej okazji prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników napisał, że praca na roli nie jest zwykłym sposobem na utrzymanie się, ale powołaniem. "Misją, z którą wiąże się szczególna odpowiedzialność za to, by bliźnim nie zabrakło strawy".

Kaczyński w liście odczytanym przez byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego podkreślił, że na Podkarpaciu trwanie przy haśle "Bóg, Honor, Ojczyzna" wyraża się "nie tylko pięknymi obchodami tego tak głęboko wrośniętego w życie naszego narodu święta wsi, ale także codzienną obecnością tych wartości w przestrzeni publicznej".

Lider PiS zaznaczył w swoim liście, że wielki wysiłek rolników często nie znajdował rozumienia u rządzących oraz nie był doceniany w środowiskach wielkomiejskich.

"Na szczęście od prawie czterech lat jest już zupełnie inaczej. Prawo i Sprawiedliwość zawsze przywiązywało ogromną wagę do spraw polskiej wsi, rozwoju obszarów wiejskich oraz intensywnie zabiegało o interesy polskiego rolnictwa. (…) Będąc zaś u władzy nie tylko naprawiamy to, co zepsuli lub czego zaniedbali nasi poprzednicy, ale budujemy fundamenty pod trwały rozwój obszarów wiejskich"

– stwierdził Kaczyński.

Były premier wymienił działania obecnego rządu, które mają podnieść poziom życia na wsi, wśród nich jest m.in. przywracanie posterunków policji, połączenia komunikacyjne czy program wspierania Kół Gospodyń Wiejskich.

"W zeszłym roku ogłosiliśmy plan dla wsi, który konsekwentnie wdrażamy. Zwiększyliśmy choćby dofinansowanie do paliwa rolniczego. Rozszerzyliśmy możliwości sprzedaży detalicznej i rolniczego handlu detalicznego. Wprowadziliśmy ułatwienia dla rolników w obrocie ziemią rolniczą, obowiązek identyfikacji żywności pod kątem kraju jej pochodzenia, a także uchwaliliśmy ustawę o oznakowaniu produktów wolnych od GMO. Wspieramy też eksport rodzimej żywności"

– napisał prezes PiS.

Kaczyński w liście podkreślił: "doskonale zdaję sobie sprawę, że zawsze może być: lepiej, szybciej i więcej".

"Wiem zatem, że mamy przed sobą jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Ale też chciałbym podkreślić, że żadne inne ugrupowanie nie zrobiło tyle dla polskiej wsi co Prawo i Sprawiedliwość. Jesteśmy formacją wiarygodną, wywiązujemy się z naszych obietnic wyborczych i będziemy – jeśli obdarzycie nas państwo zaufaniem -— wywiązywać się z nich dalej dla dobra i rozwoju obszarów wiejskich oraz Polski jako całości"

– zadeklarował prezes PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl