Będą nowe systemy łączności

  

Polskie wojsko ogłosiło przetarg na systemy łączności. Dotychczasowe systemy używane przez naszą armię mogą być z łatwością zakłócane np. przez systemy rosyjskie.

Niedawno ogłoszony przez Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej przetarg na 29 aparatowni łączności troposferycznej (czyli łączności radiowej na dużą odległość - red.) MIMOZA wpisuje się w zapotrzebowanie polskiej armii na zapewnienie niezawodnej, pozahoryzontalnej łączności o dużych przepływnościach dla jednostek wojskowych. Według zamówienia zasięg łączności tego systemu komunikacji radiowej musi wynosić minimum 200 km, przy zachowaniu dostępności usług na poziomie 99% w ciągu 24h dla transmisji sygnału co najmniej 20 Mb/s z elementarną stopą błędu BER na poziomie nie mniejszym niż 10-7. Ponadto mają być wykonane w taki sposób, aby umożliwić ich transport na Jelczach 442 przy użyciu etatowej załogi. Działania wojsk rosyjskich w Syrii oraz Donbasie pokazały, że łączność satelitarna, z której korzysta polskie wojsko, może być w łatwy sposób zakłócona przez środki walki radioelektronicznej takie jak używane przez Rosjan systemy Krasucha-2 i 4 oraz Moskwa-1. Przy przechwytywaniu i zakłócaniu sygnałów emitowanych przez satelity, świetnie spisują się samoloty wczesnego ostrzegania oraz systemy bezzałogowe. W porównaniu do łatwo zakłócalnego sygnału GPS, link troposferyczny jest niemożliwy do zakłócenia. Firmy mają czas na składanie ofert do 25 maja, zaś czas na wykonanie zlecenia będzie wynosić 42 miesiące.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Groził nożem burmistrzowi Łeby. 40-latek trafił w ręce policji

/ pixabay.com/niekverlaan

  

Lęborska policja zatrzymała dzisiaj 40-letniego mężczyznę, który przy użyciu noża miał grozić burmistrzowi Łeby. Zatrzymany to mieszkaniec powiatu lęborskiego. Policjanci będą prowadzić dziś z nim czynności w związku z tym zdarzeniem – poinformowała PAP oficer prasowa asp. sztab. Magdalena Zielke.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył policji w Lęborku dzisiaj rano burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński. Jak poinformował w niedzielę w internecie jego komitet wyborczy, w piątek po godz. 19 w sklepie w Łebie doszło do napaści na burmistrza.

"Andrzej Strzechmiński został napadnięty przez człowieka trzymającego nóż w ręku. Osoba ta końcówką ostrza dotknęła kilka razy klatki piersiowej Andrzeja Strzechmińskiego, po czym uciekła z miejsca zdarzenia. Burmistrz rozpoznał sprawcę. Andrzej Strzechmiński nie został ranny, poniósł jednak ogromne straty moralne. Znalazł się bowiem w sytuacji zagrażającej jego życiu, a w konsekwencji życiu jego bliskich" – czytamy we wpisie.

- Kilka minut po godz. 10 policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę. To 40-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Policjanci będą prowadzić dziś z nim czynności w związku z tym zawiadomieniem i zdarzeniem

 – poinformowała asp. sztab. Zielke.

Dodała, że postępowanie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury i głównym wątkiem są groźby.

- Co do dalszych możliwych wątków to tu musimy czekać na przeanalizowanie całego materiału dowodowego. (…) Na tę chwilę policjanci ustalają ewentualnych świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring z kilkunastu kamer

 – powiedziała oficer prasowa lęborskiej policji.

Zaznaczyła, że niewykluczone, iż w poniedziałek zatrzymanemu zostaną przedstawione zarzuty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts