Maziarski z "Wyborczej" ma wizje... Porównał Kijowskiego do Jana Pawła II

  

O litości... Niektórzy to potrafią sami siebie ośmieszyć. Od dziś symbolem autokompromitacji może stać się dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Maziarski. Wprawdzie nigdy nie ukrywał sympatii do KOD-u i jego lidera, ale porównanie Mateusza Kijowskiego do świętego Jana Pawła II, wywołało śmiech w studio TVN24.

Ostatnio popularne stało się powiedzonko "samozaoranie". Brzmi koszmarnie, ale jest idealne dla opisu tego co dzisiaj zrobił Maziarski podczas programu "Loża prasowa" na antenie TVN24.

W tamtym momencie dyskusja dotyczyła konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego i wypowiedzi prezes Sądu Najwyższego. Kolejni dziennikarze powiedzieli kilka zdań. Do głosu doszedł w końcu przedstawiciel "Gazety Wyborczej".

- Takie wystąpienia jak to pani prezes Sądu Najwyższego i działania Komitetu Obrony Demokracji, który teraz organizuje spotkania w małych miastach, nie tylko w tych największych ośrodkach jak Warszawa, Wrocław, Gdańsk, ale też w takich miastach jak Wieliczka, Nowy Sącz, pokazują ludziom, że nie są sami. Z pewną przesadą można powiedzieć, że to jest to samo jak w dawnych czasach dyktatury komunistycznej przyjeżdżał do Polski papież i powiedział „nie lękajcie się” - stwierdził Maziarski.

I mówił to na poważnie. Pomimo to (a właściwie dlatego) naraził się na kpiny innych publicystów. Piotr Skwieciński dopytał czy Mateusz Kijowski jest nowym papieżem. Maziarski chyba nie zorientował się, że nabijają się z niego, bo kontynuował...

- Mateusz Kijowski i prezes Sądu Najwyższego są tymi, którzy przekonują obywateli „nie bójcie się”, jest was dużo - dopowiedział.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wpolityce.pl,TVN24,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kto groził śmiercią prezydentowi Radomia?

prezydent Radomia Radosław Witkowski / Dagmara1992 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

  

Policja ustaliła dane osoby, która we wtorek na jednym na jednym z portali społecznościowych groziła śmiercią prezydentowi Radomia Radosławowi Witkowskiego. Zdaniem rzeczniczki mazowieckiej policji Katarzyny Kucharskiej zatrzymanie sprawcy jest kwestią czasu.

Rzeczniczka dodała, że we wtorek prezydent Radomia złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez osobę, która na jednym z portali społecznościowych zamieściła wpis z groźbą skierowaną wobec Witkowskiego.

"Sprawca jest już ustalony. Jego zatrzymanie to kwestia czasu" – powiedziała Kucharska.

Jak podają lokalne media, na jednym z prywatnych profili na portalu społecznościowym pojawiło się zdjęcie drzewa z wbitym w pień nożem, z podpisem "Witkoski bedziesz nastempny" (pisownia oryginalna).

Po niedzielnym ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odnotowano kilka przypadków kierowania gróźb karalnych wobec osób publicznych. W środę policja zatrzymała 48-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o telefoniczne groźby zamordowania przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Również w środę ma być przesłuchany 41-latek, który groził na portalu społecznościowym prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi i prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi.

We wtorek szef MSWiA Joachim Brudziński informował, że od niedzieli policja zatrzymała w całym kraju trzy osoby, które groziły osobom publicznym, w tym prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie oraz prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl