Dziś w warszawskim Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z Tomaszem Budzyńskim - muzykiem, malarzem i autorem książki pt. "Miłość", która właśnie trafiła na półki polskich księgarń.

Tomasz Budzyński to artysta o szerokich horyzontach działalności -  muzyk, poeta i malarz. W latach 1982-1984 był wokalistą kultowej Siekiery. W 1985 roku założył grupę Armia, z którym koncertuje do dziś. Występuje również z takimi zespołami jak Rimbaud, Trupia Czaszka i 2Tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym 3 albumy solowe (w tym przebojowy album Taniec Szkieletów). Jego obrazy trafiły na okładki wielu płyt i książek. Miał kilkanaście indywidualnych wystaw w całej Polsce. W 2011 roku zadebiutował jako reżyser oraz pisarz. Książka Soul Side Story to literacka i poetycka autobiografia, a pełnometrażowy film Podróż na Wschód miał premierę na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Tym razem Budzyński powraca z nową książką pt. "Miłość", w której zwierza się czytelnikom z życiowych zakrętów, przekazując historię trudną i poruszającą, ale jednocześnie pełną nadziei. Jej tematem przewodnim jest właśnie tytułowa miłość, w której artysta widzi antidotum na wszelkie ludzkie niedomaganie. W jednym z fragmentów pisze:

Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i wskrzesił do prawdziwego życia - doświadczyłem tego, widziałem to wszystko, widziałem, jak uwolnił moją żonę. Czy musiałem się jakoś natrudzić? Nie, to wszystko dostałem za darmo! Nikt mi tego nie zabierze, nie wydrze, bo widziałem to na własne oczy i dlatego mogę o tym teraz mówić. Dlatego opowiadam dzisiaj o miłości.


Dzisiaj o godz. 18:30 w stołecznym Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 odbędzie się spotkanie z muzykiem, które poprowadzi Tomasz Ponikło. Zapraszamy!