Wygrana wbrew zabiegom Targowicy. Janusz Wojciechowski wybrany do ETO

Ministrowie państw UE zaakceptowali kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego – podała Polska Agencja Prasowa na Twitterze.

januszwojciechowski.pl
Ministrowie państw UE zaakceptowali kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego – podała Polska Agencja Prasowa na Twitterze. To oznacza, że politycy podjęli decyzję wbrew Parlamentowi Europejskiemu, gdzie przy głosach europosłów Platformy Obywatelskiej kandydaturę Wojciechowskiego odrzucono.

Przed głosowaniem w PE, na posiedzeniu Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego (CONT)  odbyło się wysłuchanie kandydatów do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. W czasie wysłuchania w Brukseli polskiego kandydata, najbardziej przeciw były... polskie europosłanki! Oczywiście z szeregów Platformy Obywatelskiej. Chodzi o Julię Piterę i Różę Thun.

"Skandal - PO blokuje wybór Polaka Janusza Wojciechowskiego do Trybunału UE" - tak skomentowała eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska przebieg posiedzenia.

Mandat sześciu członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego wygasa 6 maja. Europoseł PiS został zgłoszony na zarezerwowane dla Polski miejsce przez rząd Beaty Szydło.

 

Źródło: niezalezna.pl

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo