​Troskliwi z „Gazety”

  

O to, żeby nie pominąć kogoś, kto może się poczuć zawiedziony; o alergików, których księża zmuszają do spożywania hostii pieczonej z mąki pszennej; o słowa na „cha”, „pe” i „pie”, uważane nie wiedzieć czemu za brzydkie, a przecież są takie same jak każde inne; wreszcie o polskość, by nie zarosła błonami podłości. Uff! Ileż to trosk i ważnych spraw „Gazeta Wyborcza” ma na głowie! Zimno się robi od tej troski. „Wyborcza” w obrzydliwym tekście o Agacie Dudzie „usiłowała wyjaśnić plotki” o prezydencie i jego żonie. „Nie potraktowali ich jako faktu”, ale jednak je podali. Nie chcieli ich powtarzać, ale powtórzyli. Ostrzegli, że podała je osoba znana z kolportowania oszczerstw, ale się pod nią podpięli. Chcieli zdezawuować, ale potwierdzili. Czy coś wyjaśnili? Chyba nie bardzo, skoro się tłumaczą. „Absurdalnie” oskarża się ich o antysemityzm. A oni tylko wspomnieli o żydowskim pochodzeniu ojca Pierwszej Damy. Ach, ta sławna wolność słowa. Co kto nam przyniesie do redakcji, to smarujemy, bo jak tego uniknąć? Jeżeli czytelnicy źle ich zrozumieli, jest im „przykro”. Nowe słówko? Już nie „przepraszamy”, że celowo wyrżnęliśmy kogoś prosto w twarz?
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts