Kultowy bohater radiowego kabaretu „Sześćdziesiąt minut na godzinę” globtroter Beton-Baton „kurczę pieczone w pysk” powraca po latach na kartach prześmiewczej powieści.

„Dopiero teraz wychodzi na jaw, że główny bohater zawsze prowadził podwójne życie; przemierzał świat zdobywając nowe lądy z pomocą swego wiernego psa Pioruna ale również jako tajny szpieg od specjalnych poruczeń, wysługiwał się też komuszej stronie mocy. Korzystając z genialnych umiejętności potrafił przebierać się i wcielać w samą Margaret Thatcher i zbierać haki na małoletniego Obamę.

Teraz, na emeryturze korzysta z uroków życia; tropikalne plaże, koktajle z parasolką i hostessy w bikini. Potrzebuje tylko kogoś, kto wysłucha jego nieprawdopodobnych wspomnień.”


Tak brzmi opis fabuły najnowszej książki Marcina Wolskiego – dziennikarza, pisarza, satyryka i stałego felietonisty „Gazety Polskiej”.

Uroczysta premiera odbędzie się w najbliższą środę 20 kwietnia o godz. 18 w Retrospekcja Club przy ul. Bednarskiej 28/30 w Warszawie. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda.

Spotkanie z autorem poprowadzi Rafał Ziemkiewicz.