Milenium w kadrach MSW

  

Z okazji 50. rocznicy obchodów 1000-lecia Chrztu organizowanych przez Kościół Polski i kardynała Wyszyńskiego IPN udostępniło na swojej stronie internetowej zdjęcia wykonywane podczas tamtych uroczystości przez pracowników Służby Bezpieczeństwa.
 
Instytut przypomniał, że władze PRL zorganizowały konkurencyjne obchody Tysiąclecia Państwa Polskiego. Ich celem było odciągnięcie Polaków od uroczystości milenijnych. PZPR, administracja państwowa i SB usiłowały przeciwdziałać udziałowi obywateli w wydarzeniach kościelnych. Stawiano więc różnego rodzaju przeszkody administracyjne np. organizując w tym samym co Kościół miejscu i czasie własne imprezy świeckie. Tego typu działania planowało MSW. Ono też wykonywało fotograficzną i filmową dokumentację uroczystości kościelnych w całej Polsce, którą obecnie można obejrzeć na stronie www.ipn.gov.pl.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ipn.gov.pl

Wczytuję komentarze...

Ambasador USA złożyła kondolencje rodzinom ofiar tragedii w Tatrach

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Wyrazy ogromnego współczucia dla rodzin ofiar tragedii w Tatrach złożyła przez Twittera amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher. Według ostatnich informacji po polskiej stronie Tatr zginęły cztery osoby, po słowackiej jedna.

W czwartek po południu nad Tatrami przeszła burza. Kilkanaście osób zostało rażonych przez piorun m.in. w okolicy Giewontu.

"Usłyszałam właśnie o tragedii w Tatrach. Wyrazy ogromnego współczucia dla rodzin ofiar. Poszkodowanym życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia"

- napisała ambasador USA w Warszawie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl