W Sławnie zburzono pomnik wdzięczności Armii Czerwonej

  

W Sławnie w woj. zachodniopomorskim zburzono pomnik wdzięczności Armii Czerwonej. Likwidacja postumentu nazywanego "czerwoną gwiazdą" nie wzbudziła wielkich emocji wśród mieszkańców. Radni starali się o jego usunięcie już w 2009 r. - informuje Radio Koszalin. Likwidacja pomnika była możliwa po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Pamiątkowa tablica, która była zamontowana na betonowym postumencie, trafi na cmentarz wojenny w Sławnie.  Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został wybudowany w Sławnie w 1953 roku i stanął w miejscu, w którym znajdowały się mogiły 18-tu żołnierzy radzieckich. W 1952 roku ciała żołnierzy zostały ekshumowane i przeniesione na cmentarz wojenny.
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Radio Koszalin,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zginął na polowaniu. W jego ciele znaleziono pocisk

/ Image by klimkin from

  

Przeprowadzona w środę w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie sekcja zwłok 47-letniego naganiacza, który zginął na polowaniu w okolicy Kołobrzegu, potwierdziła, że jego śmierć była wynikiem postrzału w klatkę piersiową. W ciele odnaleziono pocisk.

Polowanie na dziki zostało zorganizowane 10 listopada w lasach w okolicy Kołobrzegu dla 16 duńskich myśliwych. 47-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego, który pełnił rolę naganiacza, został śmiertelnie postrzelony. Pocisk trafił w klatkę piersiową.

"Sekcja zwłok przeprowadzona w środę w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie potwierdziła, że pokrzywdzony zmarł w wyniku postrzału. Udało się odnaleźć pocisk w jego ciele, co jest kluczowe dla śledztwa. Pocisk przekazano specjalistom z laboratorium kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i oni teraz, mając pocisk, wykonają porównawcze badania, by ustalić z której sztuki zabezpieczonej broni oddano ten strzał"

– poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Dodał, że nie ma informacji o tym, czy pocisk był zdeformowany, co mogłoby wskazywać na rykoszetowanie. Ono z kolei mogłoby tłumaczyć trafienie w klatkę piersiową mężczyzny. "To będzie przedmiotem badania specjalistów od balistyki" – powiedział Gąsiorowski.

Przekazał, że we wtorek przeprowadzone zostały ponowne oględziny - już bez udziału myśliwych. Odtworzono, gdzie stali, jaką szli trasą i wstępnie wytyczono tor lotu pocisku.

Gąsiorowski nie był w stanie określić, jak długo potrwa uzyskanie wyników zleconych badań i analiz porównawczych.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Kołobrzegu w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 47-latka.

Duńscy myśliwi, którzy brali udział w polowaniu, byli trzeźwi. Ich broń została zabezpieczona na potrzeby prowadzonego śledztwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl