Arabska samotność w sieci

  

Co skłania młodych Arabów do przyłączania się do Państwa Islamskiego (IS) i udziału w krwawych, samobójczych zamachach? Mówi się, że źródła są oczywiste: bezrobocie, brak perspektyw, frustracja. Po części to prawda, lecz mniej zwraca się uwagę na to, że to także skutek kryzysu tożsamości i życia w alienacji. Uciekania młodych Arabów w świat internetu. Arabscy badacze społeczni od dawna zwracają uwagę na to, że zaczątek kryzysu bierze się z tego, iż w arabskich rodzinach się nie rozmawia, tak samo jak w rodzinach europejskich. Niby tak jest na całym świecie: młodzi ludzie żyją w internecie. Jednak tu nowym i ważnym elementem jest to, że IS, zanim podjęto decyzję o podbojach i tworzeniu państwa, zainwestowało ogromne pieniądze w strategię komunikacji w sieci. Młodzi potrzebują zainteresowania i IS im je daje. Skutek znamy.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts