Ostry kurs na ZSRS

  

To, że Władimir Putin jest politykiem chcącym odbudować Związek Sowiecki, było wiadomo od pewnego czasu. Jednak ostatnio w Rosji odbudowa tego najbardziej w historii morderczego i zdehumanizowanego państwa świata zdecydowanie przyspieszyła.

Po pierwsze, w zeszłym tygodniu prezydent Putin podporządkował sobie archiwa Federacji Rosyjskiej, co oznacza, że wszelcy historycy zachodni mogą się już pożegnać z tym, że tam kiedykolwiek wejdą i cokolwiek przeczytają. Po drugie, Putin powołał Junarmię, czyli taki bardziej zmilitaryzowany i gotowy na wysłanie na dowolną wojnę Komsomoł. Po trzecie, powołano Gwardię Narodową, czyli wojska wewnętrzne gotowe do krwawego stłumienia zamieszek, gdyby komuś w Rosji powrót Sowietów jednak się nie spodobał. Po czwarte wreszcie, Duma Państwowa rozpatrzy projekt powołania Wydziału Ideologicznego strzegącego odpowiedniego obiegu myśli w państwie Putina. To wszystko w ciągu 10 dni! Kolejnym krokiem będzie pewnie podbój jakiegoś małego kraju, być może nawet należącego do NATO. Ale obawiam się, że i wówczas reakcją zachodniego świata będzie pogrożenie agresorowi palcem. A to też nie wiadomo, czy na pewno.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl