„Zaproszenie” dla Putina. „Polskie więzienia są wygodniejsze od rosyjskich”

  

Domagamy się czegoś naturalnego. Prawdy - powiedział dzisiaj redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz, który przestrzegał: „świat musi się przygotować, żeby nie miał Smoleńska na skalę światową, żebyśmy nie musieli w stu, a w milionach pogrzebów uczestniczyć”.

Dzisiaj przed ambasadą Rosji, w przeddzień 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej, odbyła się demonstracja, której uczestnicy żądali oddania wraku i czarnych skrzynek - kluczowych dowodów w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żądamy zwrotu czarnych skrzynek i wraku - demonstracja przed rosyjską ambasadą. NASZA RELACJA

- Jest z nami dziennikarka rosyjskiej gazety, nie putinowskiej, niezależnej. Powtórzę, bo władze w Rosji rzekomo nie wiedzą, czego się domagamy. Podstawowych dowodów w śledztwie, zwrócenia wraku tupolewa - mówił Tomasz Sakiewcz, który przypomniał, że większość dowodów była w Rosji „oczyszczana”. - Chcemy ujawnić kto wydał takie polecenie. Dlaczego niszczono podstawowe dowody możliwej zbrodni.

- Domagamy się czarnych skrzynek. Oryginałów - podkreślił. - Domagamy się wyjaśnienia, dlaczego znikło nagranie z wieży (...) domagamy się przesłuchania wszystkich świadków, również Władimira Putina, jest bardzo ważnym świadkiem. Nie może być tak, że ktoś będzie wyjęty spod czynności prokuratorskich. Zginął polski prezydent, zginęło dowództwo polskiej armii i musimy wiedzieć, czy Polska została zaatakowana, czy mieliśmy do czynienia z serią tragicznych pomyłek, czy mieliśmy do czynienia z zamachem terrorystycznym i przed kogo zorganizowanym.

- Kto zachowuje się tak, że chowa podstawowe dowody w śledztwie. Tylko zbrodniarz. Człowiek uczciwy nie ma czego ukrywać - mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

- Dzisiaj Rosja stała się jednym z największych zagrożeń dla światowego pokoju. Kiedy mówiliśmy o tym pięć lat temu, to uważano, że nie pozwalamy, aby polskie i rosyjskie społeczeństwo się pojednało. Rosyjskie społeczeństwo jest tak samo ofiarą putinowskiego reżimu, jak wszystkie napadnięte przez tego bandytę kraje - mówił Tomasz Sakiewicz. - To jest zwykły morderca, jak Stalin, Hitler i wielu innych. Dopóki nie będzie traktowany jak bandyta z Korei Północnej, to światowy pokój będzie zagrożony.

- Świat musi się przygotować, żeby nie miał Smoleńska na skalę światową, żebyśmy nie musieli w stu, a w milionach pogrzebów uczestniczyć. To nie przez przypadek dywizje pancerne, NATO-wskie, przemieszczają się w kierunku polskich i litewskich granic. Dlaczego się przemieszczają? Bo wszyscy muszą sobie powiedzieć jasno, światowemu pokojowi grozi wielkie niebezpieczeństwo dlatego, że pozwolono wyrosnąć bandycie. Trzeba to jak najszybciej skończyć.

- Ale zacznijmy od rzeczy, która najbardziej kompromituje cywilizowany świat. Od wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. (...) Lepiej teraz niż nigdy. I to jest jedyne wyjście nie tylko dla honoru, ale i światowego bezpieczeństwa. Wiedzą to Ukraińcy, wiedzą to Gruzini, i coraz bardziej wiedzą to Bałtowie  - przypomniał T. Sakiewicz.

- Prawda jest najlepszym zabezpieczeniem pokoju, wojny wybuchają w kłamstwie, wróg atakuje wtedy kiedy człowiek się nie spodziewa, kiedy mówimy sobie prawdę może zawsze dojść do pokoju - apelował.

- A jeśli ktoś pyta o los Putina, to przypomnę, polskie więzienia są naprawdę lepsze od rosyjskich. Będzie mu tu naprawdę wygodniej niż jak skończy w jednym ze swoich więzień. Zapraszamy - stwierdził Tomasz Sakiewicz.


fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Kierowca autobusu molestował 17-letnią pasażerkę. Został zatrzymany

/ gdansk.policja.gov.pl

  

57-letni kierowca międzymiastowego autobusu usłyszał zarzut molestowania 17-letniej pasażerki. Zamknął nastolatkę w pojeździe i dotykał w intymne miejsca. Został tymczasowo aresztowany. Zdaniem policji mógł się on dopuścić podobnych czynów wobec innych kobiet.

O postawieniu 57-latkowi zarzutu poinformował dzisiaj asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Wyjaśnił, że mężczyźnie zarzucono "doprowadzenie przemocą nastolatki do innej czynności seksualnej". Za taki czyn kodeks karny przewiduje do ośmiu lat więzienia.

Chrzanowski powiedział, że do incydentu doszło w ubiegłym tygodniu w międzymiastowym autobusie, po tym, jak pojazd dojechał do końcowego przystanku w Gdańsku. Kierowca miał zamknąć drzwi pojazdu uniemożliwiając 17-latce wyjście z niego i miał ją dotykać w miejsca intymne.

Sprawę zgłosiła policji matka nastolatki, po tym, jak dziewczyna opowiedziała jej o zdarzeniu.

W mijającym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego.

- Dzięki pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutów

 – poinformował Chrzanowski.

Dodał, że – poza molestowaniem 17-latki, na podstawie zebranych dowodów, mężczyźnie postawiono też zarzut naruszenia nietykalności cielesnej innej pasażerki.

Chrzanowski poinformował, że w czwartek, na wniosek gdańskiej prokuratury, pod nadzorem której prowadzone jest śledztwo w sprawie mężczyzny, sąd postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Oficer prasowy poinformował, że policja podejrzewa, iż 57-latek mógł już wcześniej dopuszczać się molestowania pasażerek. Funkcjonariusze apelują do ewentualnych pokrzywdzonych i świadków o zgłaszanie się do Komisariatu Policji VIII w Gdańsku (ul. Kartuska 245B, tel. 58 321 68 22).

Policja nie podaje, w jakiej firmie pracował przed zatrzymaniem mężczyzna. Lokalne media, powołując się na nieoficjalne źródła, podały tylko, że prowadził on m.in. autobusy kursujące pomiędzy Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl