Polska atrakcyjna dla inwestorów

Pomimo obaw o stabilność polityczną oraz przewidywalność polityki gospodarczej rządu PiS zagraniczny kapitał wciąż uznaje Polskę za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w E

DocentX; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en
Pomimo obaw o stabilność polityczną oraz przewidywalność polityki gospodarczej rządu PiS zagraniczny kapitał wciąż uznaje Polskę za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w Europie. Potwierdzają to opinie izb przemysłowo-handlowych oraz badania firm doradczych - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Trwające od wielu tygodni zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego na pewno nie poprawia wizerunku Polski za granicą. Nie jest też jednak czynnikiem, który by zniechęcał międzynarodowy biznes do inwestowania na polskim rynku. Wręcz przeciwnie. Polska postrzegana jest jako kraj, w którym warto rozwijać działalność gospodarczą. Najlepszym tego świadectwem są ostatnio publikowane rankingi i raporty międzynarodowych instytucji. 

Polska w kolejnej edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej znalazła się na czele rankingu państw Europy Środkowo-Wschodniej preferowanych przez inwestorów zagranicznych. Polska, którą oceniono w tym roku na 4,8 pkt z 6 pkt możliwych do uzyskania, wyprzedziła Czechy (4,4 pkt), Słowację (4,3 pkt) i  Estonię (4,2 pkt). 

– Polska w ocenie inwestorów zagranicznych nadal wypada dobrze lub bardzo dobrze. Drobna korekta nastrojów ma związek ze zmianą władz i niepewnością co do kierunku polityki gospodarczej w przyszłości.Dobre wrażenie robi utrzymywanie się Polski na szczycie listy państw, w których warto inwestować, oraz przekonanie 94,5 proc. respondentów, że zainwestowaliby tu po raz drugi

– skomentowała badanie Elisabetta Caprino, dyrektor Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Andrzej Ratajczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo