Miejcie odwagę zdefiniować!

  

Nie powiem, ucieszył mnie fakt, że cotygodniowe protesty „w obronie konstytucji” działaczy Komitetu Obrony Demokracji zlały się w jedno z protestami w obronie prawa do zabijania dzieci, szumnie nazywanego aborcją. Spór, w którym aktywiści jednej ze stron nazywają siebie obrońcami demokracji, a jednocześnie są obrońcami prawa do mordowania ludzi, powoduje, że sprawa staje się jaśniejsza, niż była.

Oto do niedawna „silniejsi”, których pozbawia się obecnie przeróżnych przywilejów i odcina od źródeł kasy, stają ramię w ramię z ludźmi oburzonymi na Kościół, że śmie bronić życia ludzkiego i piątego przykazania. Teraz, jeśli nie zabraknie im odwagi, powinni tylko zdefiniować swoją postawę: są przeciwko świętości życia i piątemu, Boskiemu przykazaniu, więc nie są chrześcijanami. Oczywiście, to nic takiego, Polska jest neutralna światopoglądowo, tolerancyjna i odpowiednio pojemna. Jednak warto, aby wszyscy ewentualni przyszli zwolennicy KOD-u, Partii Razem czy innych wyznających podobne wartości opozycyjnych tworów wiedzieli, do jakiego towarzystwa dołączają. To zapobiegnie w przyszłości przykrym nieporozumieniom.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts