Lewacka nienawiść w Święto Miłosierdzia

Obrzydliwe antykościelne transparenty pod Sejmem, feministki wrzeszczące podczas mszy w kościele św. Anny.

Małgorzata Armo/Gazeta Polska
Obrzydliwe antykościelne transparenty pod Sejmem, feministki wrzeszczące podczas mszy w kościele św. Anny. Zorganizowana akcja aborcjonistów w Święto Miłosierdzia Bożego stanowi kolejny przykład antychrześcijańskiej, skrajnie lewicowej przemocy symbolicznej. W Warszawie nie jest to niestety niczym nowym. Próba wykluczenia chrześcijańskich wartości i tradycji ma tu bowiem miejsce od kilku ładnych lat.

Niedziela, Święto Miłosierdzia Bożego. W kościele św. Anny podniosła atmosfera. Podczas mszy św. ksiądz odczytuje komunikat Konferencji Episkopatu Polski. O tym, że piąte przykazanie wciąż obowiązuje, a w sprawach takich jak ochrona życia nie może być kompromisu. W tym momencie grupa kobiet zaczyna wyraźnie wyrażać dezaprobatę. Wychodzą ze świątyni. Wszystko opisuje portal „Gazety Wyborczej”, której reporter, zapewne „przypadkiem”, znalazł się na miejscu.

Ulica Wiejska. Przed Sejmem grupa ludzi trzyma transparenty z hasłami obraźliwymi wobec Kościoła. Protestują w obronie prawa do zabijania dzieci. Organizatorem protestu jest Partia Razem. Formacja, która po wyborach miała być nadzieją socjalnej, nieideologicznej lewicy. Jednak kilka tygodni temu jeden z liderów Razem Adrian Zandberg, na portalu społecznościowym wypowiedział się za aborcją i nazwał ministra zdrowia talibem.

Więcej na ten temat w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie. Dodatek dla Warszawy"

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie - Dodatek Dla Warszawy

 

Antoni Zankowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo