​Media, NIE KŁAMCIE! Obama spotka się tak samo z Dudą jak i Tuskiem

Część mainstreamowych mediów dwoi się i troi, żeby tylko umniejszyć znaczenie wizyty prezydenta Polski w Stanach Zjednoczonych. Wyjątkowo karkołomnej manipulacji dopuściło się Radio Zet.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Część mainstreamowych mediów dwoi się i troi, żeby tylko umniejszyć znaczenie wizyty prezydenta Polski w Stanach Zjednoczonych. Wyjątkowo karkołomnej manipulacji dopuściło się Radio Zet. Zdaniem rozgłośni, Barack Obama nie spotka się z Andrzejem Dudą, ale za to dojdzie do spotkania prezydenta USA z Donaldem Tuskiem. To nie jest prawda! Do dziennikarzy, którzy rozpowszechniają podobne „rewelacje”, zwrócił się szef MSZ. – Nie kłamcie! – zaapelował.

„Obama nie spotka się z Dudą, ale spotka się z Tuskiem” – obwieściło w tytule swojego newsa Radio Zet. Przekaz jest oczywisty, prezydent USA postanowił podjąć szefa Rady Europejskiej, a Andrzeja Dudę zmarginalizować.
 


Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Owszem, Barack Obama spotka się z Donaldem Tuskiem, ale będzie to spotkanie podczas uroczystej kolacji, w której weźmie również udział prezydent Andrzej Duda. Wychodzi więc na to, że według Radia Zet, wspólna kolacja w przypadku Donalda Tuska to spotkanie, a w przypadku prezydenta Dudy – już nie. Zwrócili na to uwagę internauci.


Do tego rodzaju medialnych manipulacji odniósł się również szef polskiego MSZ.

 

Na czym miałby polegać ten afront Obamy wobec prezydenta? Prezydent Obama uznał, że spotka się z przywódcami trzech państw azjatyckich. Czy oznacza to afront dla przywódców państw europejskich, jak Merkel? Apeluję do dziennikarzy: Nie kłamcie! Nie było umówionego spotkania bilateralnego z Obamą, które Obama mógłby zerwać. Do tego spotkania dojdzie, tylko w formule kurtuazyjnej 

– powiedział w programie „Dziś wieczorem” w TVP Info Witold Waszczykowski.

 

Źródło: niezalezna.pl,300polityka.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo