Mecze EURO 2016 przy pustych trybunach? „Nie wykluczamy”

Może się okazać, że mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będą odbywać się przy pustych trybunach – powiedział Giancarlo Abete, jeden z działaczy UEFA.

flickr.com/nazionalecalcio
Może się okazać, że mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej będą odbywać się przy pustych trybunach – powiedział Giancarlo Abete, jeden z działaczy UEFA. Niewątpliwie ma to związek z wczorajszymi atakami terrorystów w Brukseli.
 
Mistrzostwa już tuż tuż. Pierwszy mecz zostanie rozegrany za niecałe trzy miesiące. Obawy UEFA są uzasadnione. We wtorek w Brukseli dokonano dwóch  zamachów – na lotnisku i w metrze.
 
O bezpieczeństwo martwi się wiceprezydent Komitetu Wykonawczego UEFA, Giancarlo Abete.

Euro 2016 to taki rodzaj imprezy, którego nie można ani odwołać, ani przełożyć. Inaczej niż w przypadku meczu towarzyskiego czy o punkty. W tym wypadku wchodzi możliwość rozegrania w innym dniu

– powiedział Abete. Podał, jaki jest „plan B”.

Nie możemy wykluczyć kolejnych przypadków terroryzmu, dlatego nie wykluczamy rozegrania mistrzostw przy pustych trybunach

– mówił.

Jednak przy takim obrocie sytuacji stracą na tym piłkarscy kibice, którzy już wykupili bilety. Ich sprzedaż została otwarta w grudniu 2015 r.

 

Źródło: sport.tvn24.pl

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo