Dziennikarz z listy TW protestuje przeciw zmianom w „Trójce”

Dorota Kania

Szefowa działu krajowego „Gazety Polskiej Codziennie”, redaktor naczelna Telewizji Republika, wicenaczelna portalu Niezależna.pl oraz dziennikarka śledcza „Gazety Polskiej”.

Kontakt z autorem

  

Marek Niedźwiecki, zarejestrowany jako tajny współpracownik komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bera”, podpisał list przeciwko zmianom w Trzecim Programie Polskiego Radia. Marek Niedźwiecki został zarejestrowany przez wywiad PRL – jego dokumenty zostały zniszczone przez bezpiekę 17 stycznia 1990 r., tuż przed rozwiązaniem Służby Bezpieczeństwa. Zachował się jednak protokół zniszczenia teczki Niedźwieckiego.

Pod listem w „obronie Trójki” podpisały się inne osoby, w tym resortowe dzieci jak Jerzy Owsiak, którego ojciec po wojnie pacyfikował PSL i w 1946r. ochraniał wybory, które zostały sfałszowane przez komunistów.

„Wszelkie próby upolityczniania czy upartyjniania działalności Programu Trzeciego są nie do przyjęcia, ponieważ media publiczne nie należą do partii politycznych ani do nas, dziennikarzy, tylko do Polaków, którzy je utrzymują” napisali dziennikarze proteście.

Sygnatariuszy listu łącza m.in. akcje przeprowadzane w III RP jak np. zorganizowana w 2013 r. „Orzeł może” podczas której dziennikarze „Trójki” wspierali polityczną akcję ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jeden z nich – Artur Andrus (także podpisał się pod listem) napisał nawet piosenkę pt. Orzeł może.

Wtedy dziennikarzom „Trójki” nie przeszkadzało wspieranie Komorowskiego (i pośrednio rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej) pod płaszczykiem „wesołego patriotyzmu” – posłusznie realizowali linie mediów III RP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Imigranci plują na policję i grożą im koronawirusem. Coraz więcej zakażonych funkcjonariuszy służb

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Co najmniej trzech wiedeńskich policjantów zostało oplutych przez imigrantów. Jeden z napastników był nosicielem koronawirusa.

Jak donoszą austriackie media ataki miały miejsce w środę. Pierwszy z nich miał miejsce w dzielnicy Hietzing, gdzie policja aresztowała 24-letniego imigranta za kradzież w sklepie. Mężczyzna powiedział policjantom, że ma nie tylko koronawirusa, ale także AIDS i żółtaczkę, po czym ich opluł. Drugi atak miał miejsce w Floridsdorf, gdzie inny imigrant demolował zaparkowane samochody. Kiedy policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzna zaczął krzyczeć „Korona! Korona!” i ich opluł. 

Trzeci incydent miał miejsce w w jednym z wiedeńskich szpitali. Mężczyzna, który kilka dni wcześniej został przebadany pod kątem koronawirusa i bez wątpienia był jego nosicielem, stał się agresywny wobec personelu i innych pacjentów. Kiedy policjanci próbowali go obezwładnić razem ze szpitalną ochroną, zaczął na nich pluć. 

[polecam:https://niezalezna.pl/321184-nowy-jork-policja-notuje-wzrost-wlaman]

Te trzy incydenty nie są niestety wyjątkiem i do podobnych zdarzeń dochodzi w całej Europie. We Francji jakiś czas temu pewna czarnoskóra kobieta zaczęła wyzywać patrol policji od „brudnych białasów”, po czym opluła ich twierdząc, że ma koronawirusa i przez to umrą. Trafiła za to na siedem miesięcy do więzienia. Według związku zawodowego francuskich policjantów koronawirusa złapało już 10 tysięcy oficerów. 

[polecam:https://niezalezna.pl/321183-osrodek-dla-migrantow-poddany-kwarantannie]

Także w wielkiej Brytanii miała miejsce fala podobnych ataków na ratowników medycznych i policjantów. Sytuacja była tak zła, że Królewska Prokuratura zagroziła, że będzie ścigać winnych ze wszystkich sił, a oni sami mogą za takie zachowanie trafić za kratki nawet na dwa lata.

[polecam:https://niezalezna.pl/321277-plul-na-ludzi-straszyl-koronawirusem]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Breitbart London, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts