Madalińskiego bez patronatu Świętej Rodziny?

Kierowany przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp.

Tomasz Adamowicz
Kierowany przez ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hosera zespół bioetyczny Konferencji Episkopatu Polski w mocnych słowach odniósł się do zabicia dziecka, do którego doszło w szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie. Z kolei metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz stwierdził, że należy poważnie zastanowić się, czy szpital powinien nadal używać patronatu Świętej Rodziny z Nazaretu.

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami stolicy. W szpitalu przy Madalińskiego dziecko przeżyło zabieg aborcji. Płakało ponad godzinę, nikt nie udzielił mu pomocy.

Teraz głos zabrali biskupi: „Jesteśmy przekonani, że każdemu człowiekowi, a zwłaszcza temu, który jest w pełni bezbronny i od nas zależny, należy się szczególna troska. Jest to konkretny sposób realizacji przykazania miłości drugiego człowieka” – czytamy w komunikacie, podpisanym przez abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, przewodniczącego zespołu ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski.

Do sprawy odniósł się też metropolita warszawski, kardynał Kazimierz Nycz. W wydanym oświadczeniu w pełni podzielił stanowisko zespołu ds. bioetycznych, jednocześnie stwierdzając, że to, co się stało, podważa sens posiadania przez szpital patronatu Świętej Rodziny: „z wielkim ubolewaniem przyjąłem informacje, które w sposób istotny podważają sens i prawo utrzymywania takiego patronatu”.

Więcej na ten temat, a także inne informacje w warszawskim dodatku "Gazety Polskiej Codziennie"

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - Dodatek Dla Warszawy

Antoni Zankowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo