​PAN przybudówką KOD? Trudno uwierzyć, co tam wyprawiają

  

Sporym echem odbił się nasz tekst dotyczący wydarzeń w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Zdaniem grupy doktorantów, część wykładowców i władz zbytnio angażuje się w spór polityczny wokół Trybunału Konstytucyjnego i Komitetu Obrony Demokracji. Wszystko wskazuje na to, że doktoranci mieli rację, ich uwagi potwierdzili inni nasi Czytelnicy.

Kilka dni temu od grupy doktorantów Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN otrzymaliśmy niepokojący list, z którego wynika, że część wykładowców i władz zbytnio angażuje się w spór polityczny wokół TK i dziania KOD.

Uważamy, że w ramach zorganizowanego w ostatnich tygodniach cyklu wykładów z dyskusją pt. „Co się dzieje w naszym kraju?” poczynania instytutu stanowią podjęcie kroków w kierunku wpłynięcia na postawy światopoglądowe i polityczne doktorantów i pracowników instytutu” – napisano w liście. Zaniepokojeni całą sytuacją doktoranci zwrócili też uwagę, że organizatorzy wykładów „są bardzo aktywnymi działaczami Komitetu Obrony Demokracji”, a pod pretekstem organizacji „zaległych lekcji wychowania obywatelskiego” podejmowane są próby kształtowania określonych postaw i negowania obowiązującego porządku prawnego.

Po opublikowaniu tekstu odezwali się do nas inni Czytelnicy. Zwrócono m.in. uwagę na to, że spotkania w Instytucie Biochemii i Biofizyki (IBB) organizowane są od 11 stycznia tego roku z dosyć dużą częstotliwością. W kwietniu będą trzy, natomiast ostatnie odbyło się 7 marca z prof. Moniką Płatek (WPiA, UW). Wygłosiła wykład o znamiennym tytule „Trójpodział władzy – system bezpieczników i równowag – bez nich demokracja jest fikcją”. Chyba nie trzeba nic więcej dodawać.

Z kolei 21 marca prof. Mirosław Wyrzykowski wygłosi wykład „Po co nam ta konstytucja, po co nam ten Trybunał”. Tak wygląda plakat zapraszający na spotkanie. Zapowiedź na górze mówi właściwie wszystko.


fot. ibb.waw.pl

Spotkanie z prof. Wyrzykowskim jest też promowane na Facebooku. Tam jako organizatorzy podpisała się grupa pod nazwą... „Ochota na Demokracje”.

Zauważono również, że grupa wykładowców z IBB chętnie podpisała się pod listem naukowców do wicepremiera Jarosława Gowina w obronie lidera KOD Mateusza Kijowskiego. Wśród około dwudziestu nazwisk reprezentujących Instytut pojawiły się tam m.in. podpisy dyrektora IBB prof. Piotra Zielenkiewicza oraz jego żony.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Szokująca liczba zgonów w Hiszpanii jest „wierzchołkiem góry lodowej”? Porażający raport!

/ geralt

  

Podawana oficjalnie liczba zmarłych i zakażonych koronawirusem w Hiszpanii może być tylko „wierzchołkiem góry lodowej” - wynika z raportu sporządzonego przez Instytut Zdrowia im. Carlosa III, który opublikował dziennik „El Pais”. „Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie” - powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Z raportu wynika, że liczba zmarłych i zakażonych może być w rzeczywistości dużo wyższa, gdyż jako ofiary śmiertelne koronawirusa liczone są tylko te osoby, u których wcześniej przeprowadzono testy na obecność SARS-CoV-2 i u których testy te dały wynik pozytywny. Do statystyk nie wlicza się natomiast osób, które zmarły np. w swoich domach lub w domach opieki i którym nie zrobiono testów.

[polecam:https://niezalezna.pl/319356-kolejne-smutne-statystyki-z-hiszpanii-w-tym-kraju-zmarlo-juz-5690-zakazonych-koronawirusem]

W raporcie wzięto pod uwagę codzienną liczbę zmarłych, ujętą w rejestrach cywilnych, i porównano ją ze średnią od 2008 roku. Z raportu wynika, że w wielu regionach Hiszpanii liczba osób zmarłych w marcu br. podwoiła się.

W regionie Kastylia-Leon w ciągu jednego tygodnia (17-24 marca) odnotowano 885 zgonów, podczas gdy średnia z lat poprzednich w tym samym czasie wynosi 500. W przypadku 385 przypadków śmierci powyżej średniej tylko w mniej niż jednej trzeciej (122) za przyczynę uznano koronawirusa. Jako przyczynę śmierci u reszty podano np. zapalenie płuc, gdyż tym osobom nie zrobiono testów na SARS-CoV-2.

W regionie Madrytu w ciągu tygodnia 10-16 marca zanotowano 1318 zgonów, tj. o 66 proc. więcej niż wynosi średnia (794), ale tylko 192 zgony uznano za spowodowane koronawirusem.

[polecam:https://niezalezna.pl/319366-farmaceuta-o-przerazajacej-sytuacji-w-hiszpanii-ta-praca-staje-sie-droga-krzyzowa]

W regionie Kastylia-La Mancha w dniach 15-24 marca odnotowano 938 zgonów, czyli ponad 75 proc. więcej, niż wynosi średnia. Jednak z 404 przypadków ponad średnią tylko połowa została uznana za spowodowaną koronawirusem.

Podobna sytuacja jest w innych regionach Hiszpanii - w Katalonii, Aragonii, Kantabrii, Walencji i Nawarze.

„Wiedzieliśmy, że liczba zakażonych jest w rzeczywistości wyższa od wykrywanej, ale teraz stwierdziliśmy, że jest też dużo więcej zmarłych z powodu koronawirusa. Z tego wniosek, że wirus uderzył z jeszcze większą siłą, niż wynikałoby to z danych przekazywanych oficjalnie”

- powiedział były pracownik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Daniel Lopez Acuna.

Zgodnie z danymi ministerstwa Zdrowia w Madrycie z soboty, liczba zmarłych na koronawirusa w Hiszpanii wzrosła w ciągu doby o 832 osoby, do 5690 osób. Zainfekowanych było 72 248 osób, o ponad 8,1 tys. więcej niż dobę wcześniej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts