Prokuratorzy od śledztwa smoleńskiego przeniesieni

Prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy byli związani ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej, a także jeden z oskarżycieli, który bezpośrednio zajmował się tym śledztwem

Misja specjalna
Prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, którzy byli związani ze śledztwem dotyczącym katastrofy smoleńskiej, a także jeden z oskarżycieli, który bezpośrednio zajmował się tym śledztwem, zostali skierowani do odległych od Warszawy jednostek.

Według ustaleń portalu tvn24.pl przeniesiono prawdopodobnie sześciu lub siedmiu prokuratorów. Mieli trafić m.in. do Hrubieszowa i Bartoszyc. Wśród nich mają być m.in. ppłk Janusz Wójcik, mjr Marcin Maksjan.

Według nieoficjalnych informacji, prokuratorzy w jednostkach, do których zostali skierowani, mają nie pełnić funkcji prokuratorskich, a być żołnierzami.

Rzecznika MON Bartłomiej Misiewicz, pytany o tę sprawę, podkreślił, że „prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej są przede wszystkim żołnierzami zawodowymi i w związku z tym, oprócz pełnienia funkcji prokuratora muszą być dyspozycyjni, stosownie do zadań stawianych im przez ministra obrony narodowej”.

 

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo