Kornel Morawiecki: Zmiany jeszcze bardziej powinny iść w przód

  

- Obóz rządowy, razem z moim synem, ma trochę za mało szaleństwa, te zmiany, które zachodzą, jeszcze bardziej powinny iść w przód – stwierdził dziś w Kontrwywiadzie RMF Kornel Morawiecki.

Jak mówił marszałek senior "konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo trudny i niszczący. Emocje są podkręcane przez siły polityczne. Jest próba rozgrywania, a obie strony nie wydają się być skłonne do kompromisu, bo chcą wygrać na zwarciu.

Jego zdaniem spór o Trybunał „może się źle skończyć”. „Wychodzimy na ulice, może być jakieś nieszczęście. Tak się zaczynało w Syrii” – dodaje Morawiecki.

„Bliżej mi do premier i prezesa PiS niż opozycji – tam gra toczy się o większą stawkę, o zmianę Polski” – deklaruje Kornel Morawiecki. „Obóz rządowy, razem z moim synem, ma trochę za mało szaleństwa, te zmiany, które zachodzą, jeszcze bardziej powinny iść w przód” – uważa marszałek senior.


 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję komentarze...

Szczyt w Brukseli zakończył się po kilkudziesięciu minutach. Porozumienia nie było

zdjęcie ilustracyjne / NakNakNak CC0

  

Zaledwie kilkadziesiąt minut trwał opóźniony szczyt Unii Europejskiej w Brukseli. Ponadto spotkanie zakończyło się bez porozumienia w sprawie budżetu na lata 2021-2027.

Spotkanie trwało dwa dni. Dziś o godz. 19 przywódcy na szczycie Unii Europejskiej rozpoczęli obrady po dziewięciu godzinach nieformalnych rozmów. Pierwotnie szczyt miał rozpocząć się o godz. 10, jednak był kilkakrotnie opóźniany.

[poelac:https://niezalezna.pl/312043-szef-re-spotka-sie-z-przywodcami-v4]

Źródło dyplomatyczne przekazało Polskiej Agencji Prasowej, że grupa przyjaciół polityki spójności, czyli kilkanaście państw, w tym Polska, jednomyślnie maiły się opowiedzieć przeciw obniżeniu wielkości budżetu UE. W imieniu grupy decyzję na szczycie przedstawił premier Portugalii Antonio Costa.

[polecam:https://niezalezna.pl/312046-premier-morawiecki-prosto-z-unijnego-szczytu-polska-staje-sie-sila-napedowa-europejskiej-gospodarki]

Jednak już zaledwie kilkadziesiąt minut później źródło podało, że szczyt się zakończył. Mimo licznych spotkań bilateralnych przywódcy nie osiągnęli porozumienia w sprawie przyszłego unijnego budżetu na lata 2021-2027. Po jednej stronie były kraje, które sprzeciwiały się cięciom budżetowym, po drugiej państwa, które chciały ograniczonego budżetu.

Porozumienie nie było możliwe. Temat wieloletnich ram finansowych jest bardzo trudny - mówił po szczycie przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, ogłaszając fiasko rozmów unijnych przywódców na temat kształtu unijnej kasy.

- Potrzebujemy więcej czasu w przyszłości - przyznał Michel.

Jak zaznaczył, rozmowy są bardzo trudne m.in. ze względu na dziurę po brexicie, która wynosi 60-74 mld euro w okresie siedmiu lat. Belg zapowiedział konsultacje ze stolicami w najbliższych dniach i tygodniach, ale nie zdradził, kiedy zamierza podjąć kolejną próbę ustalenia budżetu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts