Malarstwo pasyjne na szkle – wystawa

  

Od 18 marca do 3 maja w godzinach od 8 do 20 w Dobrym Miejscu w Warszawie przy ul. Dewajtis 3 czynna będzie wystawa malarstwa na szkle, autorstwa góralki Janiny Walczak-Budzicz. Tytuł prezentacji to „Pasja – medytacje wielkopostne”. Wstęp wolny!
 
Dorobek artystyczny Janiny Walczakowej-Budzicz był prezentowany na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Norwegia, Rosja, Niemcy, Austria, Francja, Kanada, Japonia, Chiny - Pekin, Peru - Lima oraz Słowacja - Nitra, Detva, Puchov, Stary Smokovec, Tatranska Lomnica, Terchova - na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Janošikove Dni”).
 
Janina Walczakowa-Budzicz jest również uznaną poetką, publicystką i działaczką społeczną. Pisze gwarą i językiem literackim, także po słowacku. Twórczość malarska Janiny Walczakowej-Budzicz uhonorowana została wielokrotnie nagrodami w konkursach krajowych i międzynarodowych.
 
Za działalność artystyczną i społeczną otrzymała odznaczenia: Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za całokształt twórczości i propagowanie kultury ludowej, odznakę Zasłużony Działacz Kultury oraz Zasłużony dla Związku Podhalan i Regionu Podhala. W 2004 r. otrzymała Nagrodę im. Oskara Kolberga za zasługi dla kultury ludowej i całokształt pracy w tej dziedzinie.
 
DOBRE MIEJSCE wej. A, Galeria Krużganek, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Z ciężarówki wysypał się ładunek. Utrudnienia dla kierowców

/ policja.gov.pl

  

Na poważne utrudnienia trafiają w piątek od rana kierowcy podróżujący odcinkiem drogi krajowej nr 1 między Siewierzem, a Częstochową. W miejscowości Siedlec Mały samochód ciężarowy wypadł ze swojej jezdni i zatrzymał na przeciwnej; na drogę wysypał się ładunek.

Jak poinformowała aspirant sztabowa Barbara Poznańska z policji w Myszkowie, przed godziną 6 jadący w stronę Częstochowy kierowca ciągnika siodłowego z naczepą z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad zestawem. Jego pojazd przebił bariery między jezdniami i zatrzymał się na jezdni w stronę Katowic; na drogę wysypała się część ładunku.

Początkowo kierowcy omijali rozbity pojazd poboczem. Jak przekazała Poznańska, ok. godz. 8 przejazd możliwy były jednym pasem. Pracujący na miejscu policjanci nie byli w stanie oszacować czasu zupełnego udrożnienia trasy. O tej porze na obu jezdniach tworzyły się przed tym miejscem długie korki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl