Holokaust, Peszek, „Wyborcza”

  

Związany z „Gazetą Wyborczą” portal Gazeta.pl napomina Marię Peszek, że „nazywanie Holokaustem czegoś innego niż faktyczny Holokaust jest nie tylko w złym guście, ale też jest cholernie nieodpowiedzialne” chodzi o najnowszą piosenkę aktorki. Tekścik na ten temat ukazał się w „poradnikowej” rubryce „Styl życia”. To nie przypadek – redaktorzy doskonale wiedzą, że właśnie tego typu rubryki cieszą się największą popularnością u masowego odbiorcy. Jest to zabieg socjotechniczny, z którego „GW” czerpie pełnymi garściami od początku swojego istnienia, bo przecież ona i pokrewne jej media chcą wyznaczać, co jest ważne, a co zasługuje na kpinę i tak właśnie chce wychowywać swoich czytelników. Reprymenda udzielona Marii Peszek jest tego najlepszym przykładem. Nie doczytałam się wcześniej, by „GW” piętnowała np. Zygmunta Baumana czy innych stalinowskich oprawców polskiego podziemia niepodległościowego po 1944 r. Są natomiast kpiny z patriotyzmu i symboli narodowych – jak słynna impreza z czekoladowym orłem, w której brał udział Jarosław Kurski, wicenaczelny „GW”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts